Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Gruzínsko

 9-dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

09.04. – 17.04. 2018 cena 898,20 €

23.09. – 01.10. 2018 cena 898,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

  1. deň:

Odlet z Budapešti do Gruzínska.

  1. deň:

Transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách začneme náš nádherný program za prírodným bohatstvom Gruzínska. Prvou zastávkou bude dedinka Gordi, ktorá je východiskovým bodom k návšteve kaňonu Okatse. Kaňon, dlhý cca 16 km a hlboký cca 50 m, ponúka množstvo pekných výhľadov. Presunieme sa do regiónu Svaneti, do dedinky Becho. Ubytovanie v miestom guesthouse.

  1. deň:

V tento deň nás čaká náročnejšia túra. Cez dedinky Mazeri a Shikhra sa dostaneme k bodu, odkiaľ začneme pešiu túru až k úpätiu Mt. Ushba s výškou 4700 m. Túra nám bude trvať cca 4 hodiny k vojenskej pevnosti, k prvému vodopádu cca 5 hodín. Prevýšenia sú od 400 – 650 metrov. Neskoro popoludní budeme pokračovať do centra regiónu Upper Svaneti – Mestia.

  1. deň:

Z dedinky Lakhiry nás čaká ďalšia nádherná túra (cca 4-5 hodín) smerom k mestu Mestia. Z výšky 1870 metrov budeme schádzať do nádherného údolia s dych vyrážajúcim výhľadom na ľadovec Chalaadi (2300 m) a na údolie Mestia s jeho rozhľadňami.

  1. deň:

Dedinka Ushguli, situovaná v nadmorskej výške 2200 metrov, je najvyššie položenou, permanentne osídľovanou dedinou v Európe a zároveň je zapísaná v zozname UNESCO. Práve tu je vidno ako sa môžu príroda, kultúra, architektúra a staré tradície navzájom prelínať. Navštívime kostol Lamaria z 12. st., prejdeme sa dedinkou a spoznáme život miestnych obyvateľov.

  1. deň:

Z pohoria Veľkého Kaukazu sa presunieme na pobrežie do subtropickej oblasti, kde rastú citrusy a palmové porasty a kde sa nachádzajú čajové plantáže. Vitajte v letovisku Batumi. Krátka prehliadka mesta podľa času. 

  1. deň:

Voľný deň v tomto modernom letovisku. Batumi je druhé najväčšie mesto v Gruzínsku a je nazývané i „Perlou pri Čiernom mori“. Poprechádzame sa po promenáde, pozrieme si kontrasty Starého Batumi a modernej časti mesta. Nachádza sa tu i pekná botanická záhrada. Voľný deň môžeme stráviť i na pláži.

  1. deň:

Kláštor Gelati pochádza z 12. st. a dnes je jednou z najvýznamnejších architektonických pamiatok v krajine. V minulosti bol dôležitým intelektuálnym a náboženským centrom. Na miestnej akadémii pôsobilo mnoho vedcov, teológov a učencov. Kláštor je obkolesený nádhernou prírodou. Cesta nás ďalej povedie do známej kúpeľnej oblasti Tskaltubo, pozrieme si Prométheovu jaskyňu s nádhernými stalaktitmi a stalagmitmi.

  1. deň:

V skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Budapešti.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x v miestnom guesthouse (môže byť so spoločným soc. zariadením), v meste Mestia v rodinnom hoteli. 5x večera, 3x obedový balíček. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. 

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Cestovné poistenie. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 290 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). 

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 150 EUR..

Upozornenie  Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search