IZRAEL – tváre Izraela

7-dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

25.02. – 04.03. 2018 cena 880,20 €
04.03. – 11.03. 2018 cena 889,20 €
30.03. – 06.04. 2018 cena 1015,20 €
29.04. – 06.05. 2018 cena 889,20 €
09.05. – 16.05. 2018 cena 889,20 €
10.06. – 17.06. 2018 cena 889,20 €
28.09. – 04.10 2018 cena 889,20 €
14.11. – 21.11. 2018 cena 880,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Spoznajte miesta nabité históriou – Betlehem a Jeruzalem, Masada, Tiberias, Caesarea a Jericho – najstaršie mesto sveta. Vystúpte na Olivovú horu, prejdite sa po Getsemanskej záhrade, a kráčajte po Via Dolorosa, po ktorej niesol Ježiš svoj kríž až na Golgotu. Zastavte sa pri Múre nárekov, najposvätnejšom mieste židovského národa a okúpte sa v najslanšom mori na svete, Mŕtvom mori.

  1. deň:

Odlet z Viedne do Tel Avivu.

  1. deň:

Prílet do Tel Avivu v skorých ranných hodinách. Transfer do hotela na ubytovanie. Program začneme po raňajkách. Presunieme sa do mesta Acre (UNESCO), ktoré bolo starým prístavným mestom a jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Navštívime starú križiacku pevnosť, Templársky tunel, mešitu pašu Jezzara a prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Pozdĺž brehov Stredozemného mora sa presunieme do nádherného mesta Haifa, ktoré je jedným z najvýznamnejších Izraelských prístavov. Navštívime Chrám Bahai s nádhernými visutými perzskými záhradami, odkiaľ si vychutnáme nezabudnuteľný výhľad na mesto. Chrám je najposvätnejším miestom monoteistického náboženstva.

  1. deň:

Pred nami je návšteva veľmi zaujímavého miesta, ktoré sa rozprestiera na brehoch rieky Jordán, ktorá ústi do Galilejského jazera – miesto Krstu Yardenit. Zavíta sem ročne viac ako milión veriacich, ktorí prídu zažiť spiritualitu tohto miesta, kde bol Ježiš pokrstený Jánom Krstiteľom. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Capernaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy, Mensa Christi, Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, Mt. Beatitudes, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom. Nalodíme sa a užijeme si príjemnú plavbu po Galilejskom jazere, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 m pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi. Poobede sa vydáme na cestu do mesta Jericho, do jedného z najstarších miest na zemi. Pozrieme si storočný strom a Elijášov prameň. Betlehem.

  1. deň:

Vydáme sa na Olivovú horu a vychutnáme si výhľad na Zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime kostol Nanebovstúpenia pána a kostol Pater Noster a Dominus Flevit. Uvidíme nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer 2000-ročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie (Bazilika národov), kde sa Kristus potil krvou než ho zatkli. Presunieme sa do Starého mesta, kde navštívime kostol sv. Anny, Pool of Bethesda, prejdeme si krížovú cestu, Chrám božieho hrobu až prídeme k známemu Múru nárekov, najposvätnejšiemu miestu židovského národa. Pokračovať budeme židovskou štvrťou ku Kostolu sv. Petra v Gallicante.

  1. deň:

V Jeruzaleme navštívime Izraelské múzeum a Svätyňu kníh so známymi zvitkami, ktoré boli objavené v jaskyni v archeologickej lokalite Qumran. Naša cesta bude viesť ďalej k Yad Vashem, pamätník obetiam nacistického holokaustu. Hora Sion a miesto Poslednej večere a hrobky kráľa Dávida. Navštívime kostol Narodenia Pána s jeho jaskyňami.

  1. deň:

Po raňajkách sa vydáme na cestu do Herodionu, kde navštívime palác - rodisko kráľa Herodesa. Následne naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru na svete a najnižšie položenému miestu na zemi (400 m pod hladinou mora), zastavíme sa v starobylom osídlení, v oáze Eid Gedi a míňať budeme i starovekú pevnosť Massada, ktorá bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Podľa času sa okúpeme i v Mŕtvom mori.

  1. deň:

Dopoludnia sa vydáme na prechádzku do Starého mesta a popoludní je pred nami cesta do starej časti Jaffa, kde si pozrieme prístav a miestne vykopávky. Následne navštívime mesto Tel Aviv s modernou architektúrou, s reštaurovaným románskym divadlom, Hippodromom a aquaduktom. Pokračovať budeme do letoviska Netanya.

  1. deň:

Transfer na letisko, odlet do Viedne

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA – letisko - BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou. Všetky vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR..

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity a vstupy neuvedené v programe. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 260 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 55 EUR/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 290 EUR..

Upozornenie  Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search