IZRAEL – tváre Izraela

7-dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

03.03. – 10.03. 2019 cena   998 €

16.04. – 23.04. 2019 cena 1128 €

02.05. – 09.05. 2019 cena 1128 €

09.06. – 16.06. 2019 cena 1098 €

20.10. – 02.11. 2019 cena 1128 €

17.11. – 24.11. 2019 cena 1128 €        

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Spoznajte miesta nabité históriou – Betlehem a Jeruzalem, Masada, Tiberias, Caesarea a Jericho – najstaršie mesto sveta. Vystúpte na Olivovú horu, prejdite sa po Getsemanskej záhrade, a kráčajte po Via Dolorosa, po ktorej niesol Ježiš svoj kríž až na Golgotu. Zastavte sa pri Múre nárekov, najposvätnejšom mieste židovského národa a okúpte sa v najslanšom mori na svete, Mŕtvom mori.

1. deň

Odlet z Viedne do Izraela. Po prílete nás čaká transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň

Dávidovo mesto - bývalé hlavné mesto z čias kráľa Dávida. Pešou prechádzkou cez tunel sa dostaneme do starého mesta. Presunieme sa k Yad Vashem - pamätník obetiam nacistického holokaustu. Vystúpime na horu Zion, miesto Poslednej večere, hrobka Kráľa Dávida.

3. deň

V Jeruzaleme navštívime Izraelské múzeum a Svätyňu kníh so známymi zvitkami, ktoré boli objavené v jaskyni v archeologickej lokalite Qumran. Vydáme sa na Olivovú horu, odkiaľ si vychutnáme pohľad na zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime kostol Nanebovstúpenia pána, Pater Noster a Dominus Flevit. Uvidíme nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer 2000 ročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie, kde sa Kristus potil krvou než ho zatkli. Objavíme Mahne Yehuda market, tradičný, viac ako 100 ročný trh s typickými farbami a vôňami.  V Betleheme navštívime Kostol narodenia Pána s jeho jaskyňami.

4. deň

Po raňajkách sa pozrieme do starého mesta, navštívime kostol sv. Anny. Prejdeme si Krížovú cestu so 14-timi zastávkami, golgotu a Chrám Božieho hrobu. Najposvätnejšie miesto židovského národa Múr nárekov. Židovskou štvrťou a známou Cardo Maxima vyjdeme zo starého mesta. Zastavíme sa v chráme  sv. Petra v Gallicante a v Ein Karem v kostole Jána Krstiteľa.

5. deň

Ráno nás privíta Chrámová hora, kde nás čaká príjemná prechádzka, mešita Al Aksa. Naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru na svete a najnižšie položenému miestu na svete (420 m pod hladinou mora), lanovkou sa dostaneme na starovekú pevnosť Massada, ktorá bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Kúpanie v Mŕtvom mori podľa času. Oáza Ein Gedi.

6. deň

Dnes nás čaká mesto Jericho, jedno z najstarších miest na zemi. Pozrieme si storočný strom a Elijášov prameň. Nazareth, miesto, kde Ježiš strávil svoju mladosť. Kostol Zvestovania. Prejdeme sa orientálnym bazárom a krásnym starým mestom. Kána Galilejská, miesto kde premenil Ježiš vodu na víno. Mt. Precipice. Cez údolie rieky Jordán sa presunieme ku Galilejskému jazeru. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Kafarnaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy, Mensa Christi, Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, Hora Blahoslavenstiev, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom. Nalodíme sa a užijeme si príjemnú plavbu po Galilejskom jazere, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 metrov pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi.

7. deň

Akko (UNESCO), bolo starým prístavným mestom a jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Navštívime starú križiacku pevnosť, Templársky tunel, mešitu pašu Jezzara a prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Haifa, jeden z najväčších izraelských prístavov, Mt. Carmel. Chrám Bahai, perzské záhrady, Muhraka. Presun do letoviska Netanya.

8. deň

Caesara, bývalé hlavné mesto za čias kráľa Heroda. Románske divadlo, Aquadukt, Hippodrom. Presun do mesta Tel Aviv. Tel aviv – známy aj ako „Biele mesto“. Prejdeme sa promenádou a pozrieme si prístav. Navštívime starú štvrť Jaffa, kostol sv. Petra, prístav. Pred nami je už len transfer na letisko, odlet do Viedne.

Poznámka Odporúčame vhodné oblečenie – plecia a kolená by mali byť vždy zahalené.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfery BA – letisko - BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou. Všetky vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK SATUR. 

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje neuvedené v programe. Fakultatívne aktivity a vstupy neuvedené v programe. Cestovné poistenie.

Príplatok za jednolôžkovú izbu 290 EUR. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 260 EUR. Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 55 EUR/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). 

Upozornenie  Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

 

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search