Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

POBALTSKÉ KLENOTY

Estónsko, Lotyšsko, Litva

 7-dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT do 28.2.2018

06.07. – 12.07. 2018 cena 781,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

  1. deň:

Transfer na letisko, odlet do lotyšského hlavného mesta Riga. Privíta nás stredoveké centrum, ktoré dôkladne preskúmame (UNESCO). Krásna gotická stavba – Rižský dóm, skupina historických domov, symbol mesta. Prejdeme sa po ulici Alberta. V 20-tych rokoch sa jej hovorilo ulica architektonickej hanby. Dnes sú budovy v secesnom slohu zapísané na listine UNESCO. Traja bratia a medzivojnový Pamätník slobody. Fakultatívne návšteva múzea okupácie Lotyšska. Ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky, odchod do Estónska, do hlavného mesta Tallinn, ktorému sa niekedy hovorí aj Praha severu pre veľký počet vežičiek v meste. Prejdeme sa po ulici Dolná noha, ktorá spojuje starý a nový Tallinn. Mesto je jedným z mála zachovaných stredovekých miest v Európe (UNESCO). Uvidíme veže unikátneho zachovalého mestského opevnenia. Majú svoje mená a svoje osudy. Bránu Viru, Staré trhovisko a Radničné námestie s gotickou radnicou a lekárňou, hradné návršie Toompea s pravoslávnou katedrálou Alexandra Nevského. Presun na ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky. Cesta pozdĺž Fínskeho zálivu do najväčšieho a najstaršieho estónskeho národného parku – Lahemaa, v ktorom možno obdivovať aj pôvodné rybárske osady. Zastávka pri ženskom pravoslávnom kláštore v Kuremäe - významné pútnické miesto, ktoré si nedovolili zrušiť ani komunisti, ako aj pri 5. najväčšom európskom jazere Peipsi järv (Čudské jazero). Prechádzka univerzitným mestom Tartu. Ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky. Cesta do susedného Lotyšska, kde uvidíme krásne prírodné scenérie v najznámejšom národnom parku Gauja. Jeho dominantou je údolie rieky Gauja. Zastavíme v malom mestečku s veľmi veľkým významom – Aglona. Nachádza sa tu bazilika Nanebovzatia Panny Márie v barokovom štýle. Každoročne prichádzajú tisíce pútnikov do hlavného chrámu Lotyšska aj preto, že jeho ikonám pripisujú uzdravovaciu moc. Prehliadka druhého najväčšieho lotyšského mesta Daugavpilis. Ubytovanie.

  1. deň:

Po raňajkách odchod do Vilnia, ktorý je v súčasnosti mestom mladých ľudí. Centrum hlavného mesta Vilnius (UNESCO) – katedrála, staré mesto, Gediminasov hrad. Dnes v meste ľudom slúži množstvo kostolov rôznych cirkví a stavebných štýlov. Pred vojnou ich bolo až 160, no zachovalo sa ich len 80. Z pôvodného opevnenia sa zachovala iba Brána úsvitu. Nad ňou sa nachádza pútnické miesto – kaplnka, ktorú každoročne navštívia tisíce veriacich. Nachádza sa v nej obraz, ktorý je trochu zahalený tajomstvom. Presun do druhého najväčšieho mesta Kaunas, ktorý je veľkým konkurentom Vilnia. Práve cez Kaunas voľakedy viedla kráľovská cesta z Varšavy do Petrohradu. Ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky. Najväčšie prístavné mesto Klaipeda. Polovicu miestnych obyvateľov živí more a rybolov – pracujú na obchodných lodiach alebo v prístave. Mesto od začiatku 13. storočia zažilo nadvládu rôznych krajín, najviac nemeckej. Prechod po polostrove Kurská kosa. Je to dlhý úzky pás pevniny omývaný morom z oboch strán. Polovica ostrova patrí Rusku a polovica Litve. Z litevskej strany sa tam dá dostať len trajektom, keďže prístup po pevnine je len z Ruska. Viac ako desatinu pokrývajú piesočné duny, no vnútrozemie je zalesnené borovicami. Navštívime Vrch čarodejníc v Juokrante, krátka prehliadka najnemeckejšieho litovského mesta. Zastávka pri najväčšej európskej piesočnej dune a dome spisovateľa Thomasa Manna, ktorý si to toto miesto tak obľúbil, že si tu postavil dom. Rybárske mestečko Nida občas zmení svoju polohu kvôli zaviatiu pieskom. Ďalšia cesta nás zavedie do kúpeľného mestečka Palanga. Pobrežie mesta býva najviac spojované s jantárom a s tragickými legendami o láske. Návšteva Múzea jantáru – obsahuje okolo 4 500 kusov jantáru. Tento polodrahokam nazývajú aj litovské zlato a patrí k symbolom Litvy. Niekoľko kilometrov od mesta Šiauliai je malý kopec, ktorý má názov Hora Krížov. Prvé kríže tu vyrástli v prvej polovici 19. storočia a dnes sú tu umiestnené desiatky tisíc krížikov či veľkých krížov, ktoré sem prinášajú pútnici z celého sveta. Odchod do hlavného mesta Lotyšska – Rigy.

  1. deň:

Po raňajkách zastavíme pri najširších európskych vodopádoch Ventas rumba v Kuldíge, návrat do Rigy. Transfer na letisko. Odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Riga – Viedeň, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, 6x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, autokar počas zájazdu, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy. Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 295 EUR..

Upozornenie  Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search