Porto za víkend

Portugalsko

 4 dňový poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

Termín: 26.05. – 29.05. 2018

Cena:    601,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 Program

  1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, Po prílete do Porta panoramatická prehliadka druhého najväčšieho mesta Portugalska a hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Do jednej z nich nakukneme a ochutnáme portské víno. Transfer na ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky. Pokračovanie prehliadky Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok, ako aj intenzívnym nočným životom.  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Návrat do hotela. Fakultatívne predstavenie "fado".

  1. deň:

Raňajky. Fakultatívne celodenný lodný výlet (s obedom na palube) z Porta do Peso da Regua cez nádherné údolie rieky Douro, posiate vinicami. Celkovo je povolených takmer 80 modrých a bielych odrôd, z ktorých sa portské smie vyrábať – sú spísané na špeciálnom zozname, ktorý schválil portugalský parlament v roku 1940. Najčastejšie sa možno stretnúť s odrodami Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca a Tinta Cao. Je len na konkrétnom vinárovi, ktoré odrody použije v závislosti na chuti a vôni, ktorú chce dosiahnuť. Návrat do hotela.

  1. deň:

Raňajky, dopoludnia individuálne voľno, transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy. 

Strava

3x raňajky 

Ubytovanie

3 x v hoteli 3* 

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Porto (s prestupom) – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava ,transfer letisko- hotel-letisko, okružnú prehliadku Porta, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*,  1 x ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, dopravu v Porte okrem uvedenej, cestovné poistenie. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 220 EUR. 

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 198 EUR, za plavbu loďou s obedom (bez transferu do prístavu) 74 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu).

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search