Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

MOSKVA  -  PETROHRAD

 

Termíny:  20-25.7. 2018,  3.-8.8. 2018,  17- 22. 8. 2018,  29.8.-3.9. 2018

Cena:    od 848 €  

Kto neváha platí menej...

zľava 13% do 31.3.2017 a 3% pri platbe celej sumy,  2% seniori nad 65 rokov

 Rýchly popis:

Moskva - Kremeľ - Petrohrad - Petrodvorec 

Ubytovanie: 4 x v hoteli, 1x v nočnom vlaku

Stravovanie: 4 x kontinentálne raňajky

Doprava:

letecká

Program zájazdu:

  1. deň – prílet do Moskvy, prehliadka centra mesta – Červené námestie obklopené dominantami mesta – Chrámom Vasila Blaženého s farebnými cibuľovitými kupolami, Mauzóleom V.I. Lenina, Kremľom a jedným z najluxusnejších obchodných domov na svete - GUM.
  2. deň – návšteva najznámejšej moskovskej pamiatky – Kremľa, sídla ruského parlamentu a prezidenta (UNESCO). Prehliadka najznámejších chrámov – Nanebovzatia Panny Márie so slávnymi freskami, Zvestovania Panny Márie (Blagoveščenskij sobor), Sv. Archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín, Car Kolokol – najväčší zvon na svete, ktorý nikdy nebil a Car Puška – delo, ktoré nikdy nevystrelilo, budova Zbrojnice s cárskymi pokladmi, úradná budova ruského prezidenta. Prechádzka po Prospekte Arbat – moskovskej Champs-Elysées.
  3. deň – prehliadka najkrajších staníc moskovského metra, ktoré svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Návšteva Treťjakovskej galérie s najväčšou zbierkou ruských umeleckých diel. Vo večerných hodinách transfer na vlakovú stanicu a odchod nočným vlakom do Petrohradu – mesta nazývaného aj Benátky severu, lebo sa rozprestiera na 40 ostrovoch navzájom poprepájaných mostami.
  4. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazanský chrám, Medený jazdec – bronzová socha Petra Veľkého, Nábrežie rieky Nevy a Admiralita, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s

pozlátenou kupolou (z kupoly je nádherný panoramatický pohľad na mesto), Dvorcovaja Ploščaď – srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta.

  1. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade: veľkolepý palác Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého, ktorý obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami, mestečko Puškin (Carskoje selo) - Katarínsky palác s prekrásnou jantárovou komnatou. Neskoro popoludní návrat do Petrohradu: Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou – v minulosti väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov.
  2. deň – prehliadka Ermitáže so Zimným palácom – bezkonkurenčná zbierka približne 3 mil. exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu do Viedne vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa:

4 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 1 x ubytovanie vo vlakovom kupé II. triedy (4-lôžkové kupé), leteckú dopravu Viedeň - Moskva a Petrohrad - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky: servisné poplatky 185,- EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava a autokarová doprava a vstup do Petrodvorca a Kremľa (orientačná cena 4000,- RUB - platí sa v hotovosti na mieste sprievodcovi CK, výmena EUR na RUB je možná na letisku po prílete). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,- EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 185,- EUR/4 noci v hoteloch, vlakové kupé I. trieda (2 - lôžkové kupé) 190,- EUR/os., transfer na letisko Schwechat a späť s nástupom v NR, TT alebo BA 20,- EUR/os. Upozornenie: pre cestu do Ruskej federácie je potrebný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 90 EUR.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search