Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

PETROHRAD                           

Cena: 755 €  

Termíny:  
1.- 4.6.  2018    726 €
8-11.6  2018    726 €
27.-30.7. 2018  - 692 €
11.-14.8. 2018  -  692 €   sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

/zľava 13% do 31.1.2018 a 2% pri platbe celej sumy,  2% seniori nad 65 rokov/

 zľava  66 € pri kúpe do 24.12. 2017 /

Program zájazdu:

  1. deň – prílet do Petrohradu, známeho aj ako „Benátky východu“, keďže sa rozprestiera na 40 ostrovoch, ktoré spája zhruba 300 mostov. Transfer do hotela a odloženie batožiny. Návšteva Vasilievskeho ostrova s Petropavlovskou pevnosťou, v ktorej bolo v minulosti väzenie pre politických väzňov a Petropavlovskej katedrál Pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazaňský chrám, Katedrála sv. Izáka, ktorá je so svojou pozlátenou kupolou najväčšou pravoslávnou katedrálou v meste, Admiralita - pôvodné sídlo ruského námorníctva a jedna z najdôležitejších pamiatok mesta, Dvortsovaja Ploščaď – srdce mesta a jedno z najkrajších námestí sveta. Návrat do hotela, nocľah.
  2. deň – raňajky, návšteva Ermitáže, ktorá sa hrdí bezkonkurenčnou zbierkou približne 3 mil. exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Súčasťou Ermitáže je aj Zimný palác, z ktorého ruskí cári viedli celé impérium a útokom na ktorý začala v r. 1917 Veľká októbrová revolúcia. Plavba loďou po Neve s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu a návšteva Chrámu spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol 1. marca 1881 zavraždený cár Alexander II. Vďaka výnimočnej geografickej polohe a tzv. „bielym nociam“, kedy slnko zapadá až okolo polnoci a na pár hodín sa zošerí, je možné mesto objavovať do neskorých večerných hodín. Medzi hlavné atrakcie patria v Petrohade aj otváracie mosty, ktoré približne po 1 hodine v noci zdvíhajú svoje ramená, aby mohli veľké nákladné lode preplávať mestom po rieke Neva z Fínskeho zálivu do Ladožského jazera. Otváranie mostov je možné pozrieť si individuálne v ktorúkoľvek noc.
  1. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade, ktoré dodnes pripomínajú slávnu minulosť ruského impéria. Prehliadka veľkolepého paláca Petrodvorec, ktorý obkolesuje prekrásny park a známy je aj ako „ruský Versailles“, návšteva Carskoje selo - Katarínskeho paláca s prekrásnou jantárovou komnatou. Návrat do hotela vo večerných hodinách. Možnosť nočného výletu k rieke Neve a pozrieť si otváranie mostov.
  1. deň – raňajky, dokončenie prehliadky Nevský prospekt , individuálne voľno. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa:

3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, letecká doprava Viedeň - Petrohrad – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa:

  Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava a autokarová doprava, vybrané vstupy (orientačná cena 100 EUR - platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 90 EUR

 

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search