MOSKVA  – Ruský klenot

 

Termín: 29.04.-03.05. 2018 

Cena:    od 808,20 €  

 

  1. deň:

Transfer na letisko, odlet do Moskvy. Autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najvýznamnejšie miesta v Rusku a v Európe. Zastávka na najvyššom bode Moskvy – vyhliadke Vrabčie hory a výhľad na monumentálnu stavbu moskovskej štátnej Lomonosovej univerzity. Ubytovanie.

 

 

  1. deň:

Raňajky. Červené námestie – Krasnaja Ploščaď, prekrásny chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami. Mauzóleum V.I.Lenina, s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela (vstup podľa aktuálnej situácie) a obchodný dom GUM. Kremeľ – symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, budova Zbrojnice, ukrývajúca poklad cárov. Prejdeme sa pesi najdrahšou ulicou v meste – Tverskaja, pôjdeme okolo najznámejšieho moskovského divadla – Boľšoj teatr, uvidíme aj budovu smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB, najväčší a najkrajší detsky obchodný dom Detskyj mir. Navštívime jeden v najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Ubytovanie.

 

  1. deň:

Raňajky. Múzeum vodky, ktoré nám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu. Návšteva najväčšieho blšieho trhu s možnosťou nákupu suvenírov. Paklonnaja gora na prospektu  Kutuzova, nezabudnuteľný pamätník 2. sv vojny s parkom a fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Zastavíme sa aj pri víťaznom oblúku. Čas na osobné voľno. Ubytovanie. Fakultatívne: Večer si pozrieme najkrajšie stanice metra, známe svojou výzdobou.

  1. deň:

Raňajky. Navštívime Novodievčí kláštor (UNESCO), ktorého súčasťou je aj najznámejší cintorín, na ktorom sa nachádzajú hroby významných ruských vedcov, umelcov aj politikov. Navštívime  štátnu Treťjakovsku galériu,  kde budeme obdivovať unikátnu zbierku ruského umenia vrátanie najvzácnejších ikon. Čaká nás plavba loďou po rieke Moskva. Ubytovanie. Fakultatívne: Návšteva ruského cirkusu.

  1. deň:

Raňajky. Ukážeme si Puškinov dom, v ktorom strávil medové týždne a prejdeme si celý starý Arbat.. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy. 

Strava

4x raňajky

Ubytovanie

4x v hoteli 3*

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vstupné: Kremeľ (chrám a zbrojnica), Treľjakovská galéria..

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Moskve. Ostatné vstupy a cestovné poistenie..

Povinné doplatky

Vízové poplatky 75 EUR (expresné vybavenie víz 100 EUR), servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 190 EUR,

Upozornenie

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search