Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Bilbao- mesto architektúry

Španielsko

4 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

Termín:   25.08. – 29.08. 2018

Cena:      430,20 € 

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK. 

 

  1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Bilbaa, najväčšieho baskického mesta, ktoré je štvrtým najrušnejším prístavom Španielska, centrom obchodu a v poslednej dobe aj jedným z najrýchlejšie sa meniacich miest Európy.  Panoramatická prehliadka mesta, transfer do hotela, začiatok pešej prehliadky starého mesta:  gotická katedrála sv. Jakuba zo 14. storočia,  kostol San Antonio s renesančným portálom a barokovu vežou, námestie Plaza Nueva, kostol sv. Mikuláša, Basílica de Begona ze 16. storocia, pôvabné námestie Plaza de los Mártires obkolesené 64 arkádami z roku 1830. Odchod do hotela.

  1. deň:

Raňajky, dokončenie prehliadky historického centra. Nová časť Bilbaa s unikátnou modernou architektúrou začína pri úchvatnej extravagantnej budove Guggenheimovho múzea z vápenca, skla a titánu s charakteristickými zakrivenými líniami, ktorú z jednej strany stráži 13 m vysoká socha psa pokrytá kvetinami a z druhej obrovský pavúk. Múzeum vystavuje hlavne zbierky umenia 20. stor. Ďalšou architektonickou dominantou je nádherný biely most zvaný Zubizuri - dielo slávneho katalánskeho architekta Santiaga Calatravu. Návrat do hotela.

  1. deň:

Raňajky, individuálne voľno, fakultatívne výlet do San Sebastianu – prekrásneho mesta na pobreží Atlantického oceánu, ktoré bolo v minulosti známe ako letovisko európskej aristokracie, s vychýrenou pieskovou plážou La Concha – najslávnejšiou mestkou plážou v Španielsku, dlhou 1350 m a širokou v priemere 40 m, lemovanou pobrežnou promenádou s mnohými obchodíkmi, barmi a reštauráciami s rybími špecialitami. Prehliadka historického centra, San Sebastianu – Donostie, ktorému dominuje impozantná neogotická katedrála del Buen Pastor. Návrat do hotela v Bilbau. 

  1. deň:

Raňajky, individálne voľno. Možnosť návštevy parku vybudovaného na mieste bývalých lodeníc, v ktorom sa nachádza Múzeum krásnych umení (Mueo de Bellas Artes) a ďalšia ukážka špičkovej modernej architektúry – koncertná sieň Euskalduna v tvare lode, postavená z ocele ozajstných lodí z Bilbaa. Sieň

patrí k najväčším v Európe a z jej strešnej terasy je krásny výhľad na mesto. Transfer na letisko, odlet do Viedne, následne transfer do Bratislavy. 

Strava

3x raňajky 

Ubytovanie

3 x v hoteli 3* 

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Bilbao - Viedeň (s prestupom), transfer Bartislava- Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, okružnú autokarovú prehliadku Bilbaa, 3 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. 

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Bilbau okrem uvedenej, vstupy a cestovné poistenie. 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR. 

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 188 EUR, za fakultatívny výlet do San Sebastianu 62 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search