Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Najkrajšie Španielske metropoly

Španielsko,

 8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT   do 28.2.2018

Termín:  27.04. – 04.05. 2018

Cena:     718,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

       1. deň:

Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, individuálne voľno (možnosť pobytu pri mori), večera. 

  1. deň:

Raňajky, odchod na celodenný výlet do Barcelony.  Prehliadka mesta – dnes spoznáme pamiatky secesného umenia ako ich zanechal geniálny katalánsky architekt Gaudí: Sagrada Família – novogotický chrám Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony;  elegantný bulvár Passeig de Grácia s ďalšími významnými Gaudího stavbami ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera. Nahliadneme do uzulinkých uličiek “gotickej” Barcelony a prejdeme sa po najživšej promenáde mesta – La Rambla, kde zažijeme pravú barcelonskú atmosféru. Uvidíme aj ďalšie zaujímavé miesta: vrch Montjuic námestia Plaça d´Espanya a Plaça de Catalunya, nový prístavný komplex Moll d´Espanya,  Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba; Palau Gűell – prvá stavba na objednávku Gaudího; Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami; Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády; bazilika sv. Eulálie a katedrála Santa Maria del Mar; Palác Reial Major – sídlo barcelónskych grófov. Návrat na ubytovanie. Večera. 

  1. deň:

Raňajky, odchod na poldenný výlet do Girony, ktorá je centrom rovnomenného regiónu s dokonalou polohou na brehoch rieky Ter a Onyar Historické centrum mesta je sieťou úzkych šarmantných uličiek, námestí a elegantných palácov a nábrežie vyzerá ako to v slávnej Florencii. Dokonca tu nájdeme aj zaujímavý most – betónový monolit má v najužšom mieste v strede nad riekou hrúbku len 25 cm. Okrem farebného nábrežia v Girone môžeme obdivovať gironskú katedrálu s najširšou gotickou loďou na svete (širšia je len loď chrámu sv. Petra v Ríme).Popoludní návšteva múzea Salvadora Dalího vo Figueres. Návrat do hotela, večera.

        4.  deň:

Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši krásnymi renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería z 11.stor. - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly,  mestská tržnica). Ubytovanie a večera. 

  1. deň:

Raňajky, odchod do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha; exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti; Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta.  Návrat na ubytovanie a večera.  

  1. deň:

Raňajky, pokračovanie prehliadky mesta, možnosť návštevy galérie El Prado. Popoludní odchod do Valencie, ubytovanie  a večera. 

  1. deň:

Raňajky, prehliadka Valencie – mesta, v ktorom sa unikátnym spôsobom snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Milovníkom zelene sa budú páčiť záhrady, parky a aleje stromov, vybudované v bývalom koryte rieky Turia; kto rád obdivuje historické budovy, starodávne brány, hradby, kostoly a námestia, tiež si príde na svoje. Prehliadka starobylého centra, ktoré odhaľuje románske, gotické a renesančné dedičstvo UNESCO, vrátane ikonickej budovy La Lonja zo 16. storočia, katedrály Seu s 51 m vysokou vežou Micalet, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Odchod do Barcelony, ubytovanie, večera. 

  1. deň:

Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy. 

Strava

7x raňajky

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*, dopravu v  podľa programu, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu na Costa Brava a v Barcelone, cestovné poistenie.

 Povinné doplatky

Servisné poplatky 220 EUR.

Ostatné doplatky

a 1/1 izbu 180 EUR, za vstup do Sagrady Familie 17 EUR, za vstup do Sagrady Familie 17 EUR, vstup do Parc Güell 9 EUR.

Upozornenie  Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search