Elba – Napoleonov ostrov

Taliansko

8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

Termín: 19.06. – 25.06. 2019    cena  od    1098 €     Sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

Program

  1. deň:

Transfer na letisko Viedeň, odlet do Florencie. Po prílete odchod do Piombina a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými  s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky. Ubytovanie, večera. 

  1. deň:

Po raňajkách prehliadka starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal  Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaĺ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m.n.m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera. 

  1. deň:

Raňajky. Voľno na oddych pri mori. Večera. 

  1. deň:

Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patrí k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Pokračovanie Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály z ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela,večera. 

  1. deň:

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera. 

  1. deň:

Po raňajkách voľno na oddych pri mori. Fakultatívne lodný výlet na Giglio – prekrásny ostrov s romantickými plážami, divokými útesmi a nádherne čistým morom, ktorý je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy. Ostrov je okrem prírodných krás známy aj stroskotaním výletnej lode Costa Concordia. Po prehliadke stredovekého mestečka s pevnosťou Giglio  Castello možnosť kúpania na niektorej z pláží dostupných pešo alebo loďkou.  Večera. 

  1. deň:

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera. 

  1. deň:

Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

 

Strava

7 x raňajky

Ubytovanie

7 x v hoteli 4*.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, trajekty, miestnu dopravu počas výletov, 7 x ubytovanie s polpenziou a s nápojmi počas večerí v hoteli kat 4*, ochutnávku marmelád, sprievodcu CK..

Cena nezahŕňa

pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Doplatky

Servisné poplatky 190 EUR. 

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 298 EUR, za fakultatívny výlet na ostrov Giglio 85 EUR

 

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search