Elba – Napoleonov ostrov

Taliansko

8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

TOP klient CK SATUR -  2%

VIP klient  CK SATUR  - 3%

Termín: 23.06. – 28.06. 2020        cena  od  1248 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 Program

  1. deň:

Transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie. Po prílete transfer na ubytovanie v Montecatini Terme. Prechádzka kúpeľným mestom, podľa časových možností výjazd zubačkou do Montecatini Alto, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. Večera.

  1. deň:

Po raňajkách výlet do Carrary, kde sa nachádzajú svetoznáme mramorové lomy. Prehliadka, počas ktorej sa terénnymi vozidlami dostaneme až k najvyšším lomom. Na záver ochutnáme miestnu špecialitu Lardo di Collonata. Transfer do prístavu v Piombine a presun trajektom na ostrov Elba, ktorý je preslávený krásnymi bielymi piesočnatými plážami, ale aj historickými pamiatkami spojenými s postavou imperátora Napoleona Bonaparteho. Stredomorský ráz krajiny dokresľujú kaktusy, aloe, oleandre, píniové háje a malebné dedinky a starobylé kamenné mestečká. Ubytovanie, večera 

  1. deň:

Po raňajkách odchod na prehliadku starého centra mesta Portoferraio. Okrem dvoch majestátne sa týčiacich pevností sa tu nachádza Teatro dei Vigilanti, bývalý kostol Chiesa del Carmine, ktorú nechal Napoleon počas svojho pobytu na ostrove prestavať na divadlo a reprezentačná Napoleonova vila s múzeom - Villa dei Mulini. Zaujímavou kuriozitou je i Bonaparteho posmrtná maska a bronzový odliatok jeho ruky. Popoludní odchod do horskej dedinky Marciana Alta, odkiaľ premáva lanovka na najvyšší vrch ostrova Monte Capanne (1 019 m.n.m). Po návrate prehliadka stredovekého centra Marciany Alty s ochutnávkou vynikajúcich miestnych marmelád. Návrat do hotela, večera.

  1. deň:

Raňajky. Voľno na oddych pri mori, večera.

  1. deň:

Raňajky. Výlet na východné pobrežie ostrova, kde sa nachádza Porto Azzuro, malebné rybárske mestečko, ktoré patrí k najkrajším miestam celého ostrova. Pýši sa pôvabným historickým centrom s typickými farebnými domami a jednou z dominánt je aj pevnosť San Giacomo. Pokračovanie do mestečiek Rio nell´Elba a Rio Marina. Oblasť je známa ťažbou železnej rudy a do jednej z baní - Piccola Miniera sa možno dostať vláčikom. Banícku tradíciu pripomína aj zaujímavé Múzeum minerálov, v ktorom možno vidieť najkrajšie minerály ostrova. Popoludní presun do okúzľujúceho mestečka Capoliveri s úzkymi uličkami a krásnymi plážami v okolí. Voľno na kúpanie. Návrat do hotela,večera.

  1. deň:

Po raňajkách možnosť fakultatívneho výletu na ostrov Pianosa, ktorý je súčasťou národného parku Toskánske ostrovy. Pianosa má jedinečnú tajomnú a melancholickú atmosféru a nájdeme tu pokoj a nádherné more. Meno tohto malebného ostrova preslávil Hellerov román Hlava 22. Večera v hoteli. 

  1. deň:

Po raňajkách odchod do prístavu k trajektu, presun na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

 

Zmena programu vyhradená.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava, trajekty, miestnu dopravu počas výletov, 6 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*/4*, prehliadku mramorových lomov v Carrare s ochutnávkou, ochutnávku marmelád, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 228 EUR, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

 

 

©2020 S-WAY. All Rights Reserved.

Search