Miláno – s výletom k Lago Maggiore

Taliansko

 3 dňový nákupný zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

Termín:  10.05. – 13.05. 2019    cena  od    398 €  Sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

Program

1. deň

Odchod z Bratislavy do Viedne, odlet do Milána, transfer do centra, prehliadka mesta. Pozrieme si napr. impozantnú Katedrálu na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, kráľovský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, mestskú radnicu, či najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala, ktoré bolo založené z vôle vládkyne Márie Terézie po zbúraní vojvodského divadla v roku 1776. Súčasťou budovy je i Divadelné múzeum malieb, sôch a kostýmov, viažucich sa k histórii divadla. Milovníci umenia budú môcť navštíviť obrazáreň Pinacoteca di Brera. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Deň začneme návštevou kostola Santa Maria delle Grazie, kde možno obdivovať fresku s názvom Posledná večera od svetoznámeho umelca Leonarda da Vinci (fakultatívne), pochádzajúcu z konca 15. storočia.  Presun do „mesta budúcnosti!“, ako je označovaná supermoderná milánska štvrť Porta Nuova s mrakodrapmi Unicredit Tower (najvyšší v Taliansku) alebo Vertical Forrest, patriaci k najkrajším mrakodrapom sveta. Zvyšok dňa voľno na nákupy či posedenie pri výbornej talianskej káve. Návrat na ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Odchod na výlet k druhému najväčšiemu talianskemu jazeru Lago Maggiore, kde sa môžeme kochať krásnou prírodou so subtropickou vegetáciou, ako aj výhľadmi na zasnežené vrcholky Álp. Skutočným klenotom oblasti sú Boromejské ostrovy s botanickými záhradami a elegantnými palácmi. Najmagickejším ostrovom je Isola Bella (Krásny ostrov), ktorého terasovitá baroková záhrada je majstrovským dielom talianskej záhradnej architektúry. Plavba po jazere (fakultatívne). Deň zakončíme ochutnávkou vína, Návrat na ubytovanie.

 4. deň

Raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň –  Miláno - Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, výlet k jazeru Lago Maggiore, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli, ochutnávku vína,  sprievodcu CK. Servisné poplatky 190 EUR.

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Miláne, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poisteni.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 56 EUR, za prehliadku fresky Posledná večera 17 EUR (nutné objednať si pri kúpe zájazdu Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search