Toskánsko ako ho nepoznáme

Taliansko

6 dňový Poznávací zájazd autobusom

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

30.07. – 04.08. 2019    cena  od    378 €   Sprevádza Mgr. Slávka Kóňová 

Všetky ceny zájazdu budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Keď sa povie Toskánsko, určite nás napadne Florencia ako kolíska renesancie, ale táto krásna časť Talianska ponúka aj  ďalšie miesta, ktoré stojí za to vidieť: stredoveké mestečko na na tufovej vyvreline Certaldo, kláštor San Galgano z 12. stor. s charakteristickým mečom zabodnutom v skale, Montalcino v údolí Orcia, kde sa pestuje vínna réva na víno Brunello, alebo historické mesto Arezzo s množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí

1. deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7:00 hod). Tranzit cez Rakúsko do Talianska, ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

2. deň

Po raňajkách odchod do Florencie. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi (fakultatívne). Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň

Po raňajkách odchod do Certalda - krásneho stredovekého mestečka umiestneného na skale, ku ktorému sa vyvezieme zubačkou. Po prehliadke odchod na chutnávku miestnych marmelád typickou špecialitou je najmä cibuľová. Pokračovanie do čarovného opevneného mestečka Monteriggioni, dýchajúceho stredovekou atmosférou. Na záver prehliadka bývalého kláštora San Galgano, postaveného v rímskom štýle v 12. stor. a známeho, okrem iného, mečom zabodnutým v skale. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň

Po raňajkách nás čaká návšteva mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello, považované za jedno z najlepších talianskych vín. Po ochutnávke odchod do Bagno Vignoni - kúpeľného mestečka, v ktorom sa namiesto hlavného námestia nachádza nádrž s termálnou vodou. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera. 

5. deň

Raňajky, odchod do zaujímavého historického mesta Arezzo, ktoré nás prekvapí množstvom architektonických pamiatok, kostolov a múzeí . Najznámejšou pamätihodnosťou je kostol sv. Františka s unikátnymi renesančnými freskami od Piera della Francesca. Pokračovanie do františkánskej svätyne La Verna, jedného s najdôležitejších spirituálnych a religióznych miest v Taliansku. Po krátkej prehliadke odchod na Slovensko.

6. deň

Návrat na Slovensko v ranných hodinách.

Zmena programu vyhradená.

Strava

6x raňajky, 1x večera formou toskánskeho bufetu

Ubytovanie

4 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 6x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1x ochutnávka vína, , sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

 pobytovú taxu, jazdu zubačkou, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Doplatky: za 1/1 izbu 68 EUR, za 4 večere 75 EUR, vstup do Galérie Ufizzi 28 EUR, kumulatívna vstupenka v Florencii (Dóm, Baptistérium, Dómske múzeum) 23 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu), za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Vstupy, jazdu zubačkou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

 

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search