Florencia – kráľovná renesancie

Taliansko

5 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

18.04. – 22.04. 2019    cena   678 €  sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

04.05. – 08.05. 2019    cena   598 €

12.09. – 16.09. 2019    cena   678€ 

Všetky ceny zájazdu budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

1. deň

Odlet z Viedne do Florencie. Po prílete sa presunieme do samotného centra mesta. Prejdeme sa popri Palazzo Pitti, cez most Ponte Vecchio, prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, Dóm a baptistétium.  Nahliadneme do kostola Santa Croce, ktorý ukrýva hroby Galilea a Michelangela. Vo večerných hodinách ubytovanie vo Florencii, resp. presun na ubytovanie do Montecatini Terme.

2. deň

Raňajky. Presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a spoznávanie jej ďalších zákutí - Galleria dell’ Accademia, ktorá sa pýši originálom Michelangelovho Dávida, Medicejská kaplnka a kostol San Lorenzo. Popoludní si oddýchneme v záhradách Giardino di Boboli, odkiaľ si vychutnáme západ slnka nad riekou Arno. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme.

3. deň

Dnes sa vyberieme do okolia Florencie.  Predpoludnie strávime v Pise, v meste preslávenom vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jeho štyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Campo Santo a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti od päty takmer 4 metre. Popoludní sa presunieme do mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazza dell‘Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4. deň

Raňajky, presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a dokončenie prehliadky. Dnes nám svoje brány otvorí Uffizi - najväčšia obrazová galéria v Taliansku. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme. 

5. deň

Po raňajkách presun do Florencie. Poslednýkrát sa pokocháme výhľadom na Florenciu z jedného z jej najvyššie položených miest - z Piazza del Michelangelo a nahliadneme do jedného z najkrajších kostolov v celom Taliansku - San Miniato. Presun na letisko, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, v prípade zájazdu s ubytovaním v Montecatni Terme 2x transfer vlakom Montecatini Terme - Florencia - Montecatini Terme, celodenný výlet Pisa - Lucca, 4x ubytovanie v hoteli 3 * s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 60 EUR, resp. 192 EUR pri ubytovaní priamo vo Florencii, za vstupné do galérie Uffizi 28 EUR, kumulatívna vstupenka vo Florencii (Dóm, baptistérium, Dómske múzeum) 23 EUR (nutné objednať pri kúpe zájazdu). Prepravu počas pobytu mimo zahrnuté transfery, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie..

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Letecká, autokar na transfery a výlet.

Upozornenie

V termíne 18.4.-22.4. a 12.9.-16.9.2019 je ubytovanie priamo vo Florencii, bez využívania ranných a večerných vlakových transferov.

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search