Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 

PETROHRAD a HELSINKY

 

Termín:  24-28.5. 2018 ,  23.-27.8. 2018

Cena:  od 761 €  

Kto neváha platí menej...

zľava 13% do 31.3.2018 a 3% pri platbe celej sumy,  2% seniori nad 65 rokov

 

Program zájazdu:

  1. deň – odlet z Viedne v ranných hodinách, prílet do Helsínk, transfer do hotela, ubytovanie, podvečerná prechádzka mestom: Sibeliov park a monument, jedinečný kostol Temppeliauko vytesaný priamo do skaly, parlament. Ubytovanie v hoteli.
  2. deň – raňajky, pokračovanie prehliadky mesta: majestátne hlavné námestie Senaatintori, Chrám večného spánku Panny Márie (Uspenská katedrála), Kostol sv. Jána ( Johanneskyrkan), presun na ostrov Suomenlinna, na ktorom sa odohrala podstatná časť histórie mesta, ktorú pripomína pevnosť chránená UNESCOm, vo večerných hodinách vyzdvihnutie batožiny a nočný trajekt do Petrohradu.
  3. deň – príchod do Petrohradu v ranných hodinách, transfer do centra mesta. Pešia prechádzka centrom mesta: Nevsky prospekt – najväčšia a najznámejšia ulica Petrohradu, Kazanský chrám, Medený jazdec - bronzová socha Petra Veľkého, nábrežie rieky Nevy a Admiralita, Katedrála sv. Izáka – najväčšia pravoslávna katedrála v meste s pozlátenou kupolou (z kupoly je nádherný panoramatický výhľad na mesto), Dvorcovaja Ploščaď - srdce mesta a jedno z najkrajších námestí na svete. Ubytovanie v hoteli.
  4. deň – raňajky, celodenný výlet do cárskych sídiel pri Petrohrade: veľkolepý palác Petrodvorec - letná rezidencia Petra Veľkého - ktorý obkolesuje prekrásny park so 170 fontánami, mestečko Puškin (Carskoje selo) a Katarínsky palác s jantárovou komnatou. Neskoro popoludní návrat do Petrohradu: Vasilievsky ostrov, Petropavlovská pevnosť s katedrálou – v minulosti slúžila ako väzenie pre vysoko postavené osoby a politických väzňov. Návrat do hotela.
  1. deň – raňajky, prehliadka veľkolepej Ermitáže so Zimným palácom – bezkonkurenčná zbierka približne troch miliónov exponátov vo viac ako štyristo miestnostiach v komplexe šiestich budov, ktoré sa nachádzajú na brehoch rieky Neva. Plavba loďou po rieke Neva s úžasnými pohľadmi na paláce Petrohradu. Chrám Spasiteľa krvi, ktorý je postavený na mieste, kde bol v roku 1881 zavraždený cár Alexander II. Popoludní návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko. Odlet z Petrohradu v podvečerných hodinách.

Cena zahŕňa

3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, 1 x ubytovanie v lodnej kajute na trajekte (4-lôžková kajuta), letecká doprava Viedeň – Helsinky a Petrohrad – Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahŕňa

  Povinné príplatky: servisné poplatky 190 EUR/os., doprava v meste - miestna verejná doprava, autokarová doprava, vybrané vstupy (orientačná cena 100 EUR - platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci v hoteloch, kajuta I. trieda (2 - lôžková kajuta) 95 EUR/os. Upozornenie: do Ruskej federácie je potrebný cestovný pas s platným vízom - na požiadanie vybaví CK Turancar za poplatok 90 EUR.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search