Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Uzbekistan

12 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

07.05. – 18.05. 2018 cena 1258,20 €

26.09. – 07.10. 2018 cena 1258,20 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

 1. deň:

Odlet z Viedne do Uzbekistanu.

 1. deň:

V ranných hodinách prílet do exotického mesta Taškent. Toto mesto je jednou veľkou „zmiešaninou“ modernej éry, komunistickej éry a Orientu. Ubytujeme sa v hoteli a poprechádzame sa po tomto zaujímavom meste.

 1. deň:

Ráno nás čaká prelet do mesta Nukus. Cesta nás povedie do múzea umenia Savitsky Karakalpakstan, kde sa nachádza druhá najväčšia zbierka ruského avantgardného umenia na svete. Počas krátkej jazdy mestom si pozrieme sochu básnika Berdakha, radnicu a divadlo. Popoludní sa vydáme na cestu do mesta Khiva, cestou sa zastavíme pri archeologickom monumente - zoroastriánskej veži ticha a následne v bývalom hlavnom meste oblasti Khorezm, Toprak-Kala. Khiva.

 1. deň:

Deň strávime v nádhernom meste Khiva. Pevnosť Itchan-Kala (UNESCO), ktorá je akýmsi živím múzeom pod holým nebom. K najväčším lákadlám v meste patria citadela Kunya-Ark, palác Tash-Khovli, medresy Mukhammad Aminklan a Radimkhlan, minaret Kalta-Minor, mešita Juna, mauzóleum Pakhlavan Makhmud a komplex Islam-Khoja.

 1. deň:

V skorších ranných hodinách sa vydáme na dlhú cestu do jedného z najkrajších miest v Uzbekistane, do mesta Bukhara. Prechádzať budeme časťou známej Hodvábnej cesty. Zastavíme sa v malej dedinke, aby sme spoznali život miestnych ľudí. Užijeme si aj veľmi pekné výhľady na rieku Amu Darya a na púšť. Bukhara.

 1. deň:

Bukhara je mestské múzeum, kde sa nachádza viac ako 140 architektonických monumentov. Pri návšteve Starého mesta, ktoré je zapísané do zoznamu UNESCO, akoby sme sa ocitli v starých orientálnych rozprávkach. Pozrieme si Lyabi-Kauz, mešitu Magoki-Attori (zvonku), medresu Chor-Minor, prejdeme sa

okolo tradičných domov, pevnosť Ark, mauzóleá Ismail Samani a Chashma-Ayub, letná rezidencia posledného emira, ktorá je dokonalou kombináciou orientálnej a ruskej architektúry, pohrebisko Chor-Bakr.

 1. deň:

V ranných hodinách opustíme mesto Bukhara a vydáme sa do oblasti Yangikazgan. Cestou sa zastavíme v meste Nurata, kde navštívime mešitu s prameňom svätej vody. Počas obeda u miestnych obyvateľov ochutnáme tradičné jedlá. Prechádzať budeme púšťou Kyzl-Kum. Ubytujeme sa v tradičných jurtách. Po krátkom oddychu sa vydáme k jazeru Aydarkul. Krištáľovo čisté jazero uprostred púšte je zázrakom prírody. Na jeho brehoch si užijeme divokú okolitú prírodu. Cestou späť stretneme ťavy. V jurtovom kempe si vychutnáme večeru pri ohni pod holým nebom, za sprievodu nádherných piesní miestnych.

 1. deň:

Ráno sa vydáme do dediny Sentyab, ktorá sa nachádza ďaleko od miest a ciest, v nádhernom prostredí hôr s čerstvým vzduchom, zeleňou, spievajúcimi vtákmi a priateľskými ľuďmi. Po príchode sa ubytujeme v tradičných horských domoch

Uzbekistanu. Pre záujemcov sa ponúka možnosť výletu na oslíkoch alebo koňoch (za doplatok na mieste).

 1. deň:

Samarkand. Druhé najkrajšie mesto Uzbekistanu. Po príchode do mesta si pozrieme námestie Registan, zvyšky mešity Bibi-Khanum, bazár Siab, observatórium Ulugbek, pohrebisko Shakhi- Zinda a mauzóleum Gur-Emir. Navštívime múzeum Afrasiab a hrobku Saint Daniel.

 1. deň:

V dedinke Konigil objavíme tradičnú cestu výroby smarkandského papiera z moruší. Popoludní sa presunieme na vlakovú stanicu a rýchlovlakom Afrosiyob sa dostaneme do mesta Taškent.

 1. deň:

Taškent, hlavné mesto krajiny a najväčšia metropla v centrálnej Ázii. V starom meste navštívime komplex Khast-Imam, kde je uchovaný svetoznámy korán kálifa Uthman – Ottoman. V Khast-Imom navštívime medresu Barak-Khan, mešitu Tillya-Sheykh a mauzóleum. Dostaneme sa i na tradičný bazár Chor-Su a metrom sa presunieme do centra mesta, na námestie Amir Timur, námestie Nezávislosti a Applied Arts Museum. Cesty po tejto čarovnej “rozprávkovej” krajine sa končia. Transfer na letisko, odlet do Európy.

 1. deň:

Prílet do Európy.

Strava

raňajky, 9x obed, 9x večera v reštauráciách alebo u miestnych obyvateľov

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. Miestny prelet a presun vlakom. 10x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. 9x obed a 9x večera v miestnych reštauráciách alebo u miestnych obyvateľov. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie

 Povinné doplatky

Servisné poplatky 350 EUR. Vstupné vízum 90 EUR. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Ostatné doplatky

Príplatok za jednolôžkovú izbu 240 EUR.

Upozornenie  Vzhľadom na rôzne otváracie dni pamiatok, môže byť program v rámci niektorých dní prevádzke pamiatok prispôsobený. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search