Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

toscany3

Toskánsko – de Luxe

Taliansko

5 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

Termín: 05.10. – 09.10. 2018

Cena:    763,20 € 

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

Program

  1. deň:

Transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie.  Po prílete transfer do centra mesta. Prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, kostol Santa Croce, Dóm, baptistérium  a podľa časových možností Medicejskú kaplnku.  Vo večerných hodinách sa presunieme do starobylého mesta Siena na ubytovanie.

 

  1. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do kláštora Monte Oliveto Maggiore zo 14. st., presláveného freskami Signorelliho a Sodomy.  Ďalej budeme pokračovať do mestečka Montalcino, ležiaceho vysoko v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva vínna réva na výborné červené víno Brunello.  O jeho jedinečnej chuti a vôni sa budeme môcť sami presvedčiť v priebehu ochutnávky. Návrat na ubytovanie.

 

  1. deň:

Doobedie strávime v Siene prehliadkou jej krásneho historického centra - pozrieme si Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, vysokou 88 m, odkiaľ je výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Popoludní sa presunieme do malebného kamenného mestečka San Gimignano, ktoré slúži ako živá kulisa historických filmov.  Po prehliadke mesta sa premiestnime do Ulignana, na farmu Tenuta Torciano, kde ochutnáme preslávené víno Chianti, špeciálny taliansky destilát grappa a naučíme sa rozoznávať jeden z najkvalitnejších olivových olejov, označený ako „extra vergine“.  Vo večerných hodinách návrat do hotela v Siene.

 

 

 

 

 

 

 

  1. deň:

Po raňajkách v hoteli sa vyberieme do mesta Pienza (UNESCO), kde preskúmame jeho zákutia.  Popoludní navštívime jedno z najvyššie položených miest v Toskánsku - Montepulciano.  Z jeho hradieb je výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, v ktorých sa zbiera hrozno na víno Nobile.  Toto víno ochutnáme v historickej pivničke v centre mesta.  Návrat do hotela v Siene.

 

  1. deň:

Raňajky, transfer na letisko vo Florencii, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Strava

4x raňajky

Ubytovanie

45 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Florencia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, dopravu minibusom v destinácii podľa programu, 3x ochutnávku podľa programu, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK

Cena nezahŕňa

 pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 145 EUR.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search