Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Tajomné krásy Portugalska

Portugalsko

 8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT  do 28.2.2018

Termín:  20.07. – 27.07. 2018

Cena:     898,20 € 

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Program

  1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete transfer do hotela na Costa da Caparica, ubytovanie, fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky. Prvou zastávkou dnešného výletu bude Óbidos – stredoveké mestečko obkolesené opevnením, pokračovanie do Alcobacy, kde navštívime známy cisterciánsky kláštor, prebudovaný v rôznych architektonických štýloch od gotického  po manuelský. Ďalšou zastávkou bude rybárske mestečko Nazaré s nádhernou plážou s bielym pieskom a popoludní si pozrieme kláštor v Batalhe ktorý bol pre svoju historickú a architektonickú hodnotu zaradený  do zoznamu  svetového dedičstva UNESCO. Návrat do hotela, fakultatívne večera. 

  1. deň:

Po raňajkách celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Hlavnou atrakciou je známy Palácio da Pena z 19. storočia, ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry; ďalším lákadlom je letná rezidencia portugalského kráľa Palacio Nacional de Sintra, postavená na prelome 15. a 16. storočia. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáte nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do hotela, fakultatívne večera. 

  1. deň:

Raňajky. Celodenný výlet na „Modré pobrežie“. Počas výletu navštívime národný park Serra da Arrábida, oblasť známu nádhernou prírodou, kde si portugalská šľachta oddávna stavala letné sídla s vinárstvami. Jedným z najkrajších je Quinta da Bacalhoa, v minulosti patriace portugalskej kráľovskej rodine, ktoré je zároveň aj unikátnou ukážkou renesančnej architektúry. Pozrieme sa do vínnych pivníc a ochutnáme miestne víno. Ďalej navštívime manufaktúru na výrobu typických portugalských kachličiek a pokračujeme do malebnej rybárskej osady Sesimbra v prekrásnej morskej zátoke. Čaká nás pobrežná cesta cez národný park

Arrábida ponúkajúci nádherné panoramatické výhľady na kopce s divokou vegetáciou na jednej strane a Atlantický oceán so zlatými plážami lemovanými  strmými vápencovými útesmi na strane druhej. Zastávka na hrade Palmela umiestnenom na jednom z najvyšších bodov oblasti Serra da Arrábida, ktorý bol prebudovaný na hotel. Pokocháme sa úchvatným výhľadom a vrátime sa na ubytovanie na Costa da Caparica. Fakultatívne večera. 

  1. deň:

Po raňajkách celodenný výlet do Lisabonu - mesta, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Placa do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera. 

  1. deň:

Po raňajkách sa vydáme južným smerom do jedného z najvýznamnejších historických miest Portugalska Évory, ktoré je známe bohatstvom architektonických a  archeologických pamiatok. Pozrieme si starobylé centrum mesta (UNESCO) s námestím Giraldo s arkádami v arabskom štýle a fontánou z bieleho mramoru, ktorá je národnou pamiatku. Navštívime Dianin chrám – jeden zo symbolov mesta, ktorý je najlepšie zachovalým rímskym chrámom na Iberskom polostrove.  Ďalšou pozoruhodnosťou je katedrála – jedna z najvýznamnejších gotických pamiatok Portugalska; a kostol sv. Františka – majstrovské dielo gotickej architektúry z 15.stor. Súčasťou kostola je kostnica, ktorej steny sú úplne pokryté ľudskými lebkami a kosťami.  Voľno na návštevu miestnych obchodíkov s remeselnými výrobkami, návrat do hotela na Costa Caparica. Fakultatívne večera. 

  1. deň:

Raňajky. Voľný deň na pobyt pri mori. Fakultatívne večera. 

  1. deň:

Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

Strava

7 x raňajky

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Lisabon – Viedeň, transfer Bratislava – letisko Schwechat – Bratislava, autokar, resp. mikrobus podľa programu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 220 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 198 EUR, za 7 večerí 128 EUR.

Upozornenie    Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search