Madrid – Salamanca - Toledo

Španielsko

5 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

Termín:  26.09. – 30.09. 2019   

Cena:      598 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

  1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, odlet do Madridu. Prvé zoznámenie s metropolou Španielska nám poskytne prehliadka mesta, počas ktorej sa necháme očariť všetkými dôležitými námestiami: Plaza de Espaňa, kde si pripomenieme slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia s historickými budovami, obchodíkmi, terasami a tapas barmi. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a ďalej uvidíme Kráľovský palác, prestavaný z bývalej arabskej pevnost. Nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Transfer do hotela, ubytovanie.

  1. deň:

Raňajky. Tento deň venujeme umeniu. Začíname na námestí Cibeles, mieste, kde sa prelína starý Madrid s moderným. Čakajú nás umelecké skvosty v múzeu El Prado, ktoré sa v súčasnosti radí medzi najvýznamnejšie svetové galérie a vlastní vyše 7 600 obrazov, tisíc sôch, tri tisíc rytín, 6 400 kresieb a ďalších umeleckých predmetov. Súčasťou múzea je aj knižnica s vyše 60 tisícami umeleckých monografi. K najväčším skvostom Prada patrí niekoľko triptychov Hieronyma Boscha, vrátane najznámejšej Záhrady pozemských rozkoší, Rafaelova Svätá rodina s jahňaťom, Tizianova Danae a zlatý dážď, Rubensove Tri Grácie, či Goyove plátna Rodinka Karla IV, Nahá a Oblečená Maja. Najpočetnejšie sú v zbierkach samozrejme zastúpení španielski maliari (asi 4 600 obrazov), z ktorých najreprezentatívnejšia je zbierka diel Velázqueza a Goyu. Z európskeho maliarstva vynikajú v Prade talianski majstri, flámski maliari (90 obrazov Rubensa), ako aj holandská sekcia s obrazmi Rembrandta. Ďaľšie múzeum - Reina Sofía je nemenej zaujímavé. Návrat do hotela.

  1. deň:

Raňajky. Odchod do Salamanky, mesta známeho najstaršou univerzitou v Španielsku a jednou z najstarších v Európe. Salamanca bola Európskym hlavným mestom kultúry za rok 2002 a pre svoje monumentálne a umelecké bohatstvo sa stala mestom svetového dedičstva UNESCO. Španielsky renesančný štýl sa zachoval v Salamanke ako na žiadnom inom mieste a baroko tu má tiež unikátne prvky. Úzke starobylé uličky dýchajú históriou, ale aj čulým študentským životom a naozaj je čo obdivovať: paláce, katedrály, kostoly a jedno z najkrajších hlavných námestí v Španielsku – Plaza Mayor. Návrat do hotela v Madride.

  1. deň:

Raňajky. Dnes sa vyberieme do jedného z najkrajších španielskych miest Toleda (UNESCO), ktoré má mimoriadne pôsobivú historickú atmosféru; námestia sú plné miestnych trhovníkov, malebných kaviarničiek, suvenírové obchody ponúkajú výrobky z miestnej ocele, ktorá je mimoriadne kvalitná. Uchváti nás architektúra mesta - na malom priestore sú tu kresťanské kostoly a kláštory, židovské synagógy a mešity. Dominantnou pamiatkou je Katedrála a Alcazar, kedysi vizigótsky, potom rímsky palác, neskôr sídlo španielskeho kráľa, vojenská akadémia a dnes múzeum. Návrat na ubytovanie. 

  1. deň:

Raňajky. Odchod do mesta El Escorial, návšteva kráľovského paláca - monumentálnej stavby, ktorá slúžila ako kráľovské sídlo a kláštor zasvätený sv. Vavrincovi z Escorialu na pamäť víťazstva Španielska nad Francúzskom v bitke pri  St. Quentine v r. 1557. Je jedným z najvýznamnejších kráľovských palácov v Európe, ktorý môže konkurovať rozlohou i komplexnosťou Versailleskému zámku, hoci na rozdiel od neho bol najmä kláštorom a mauzóleom. Španielsky panovník Filip II chcel mať v EL Escorial dôstojné miesto posledného odpočinku pre svojho otca Karola V., no palác sa stal mauzóleom aj pre ostatných španielskych kráľov. Popoludní návrat do Madridu, transfer na letisko.Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy. 

 

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Madrid – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, okružnú autokarovú prehliadku Madridu, , výlet do Salamanky, Toleda a El Escorialu, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

 

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Madride okrem uvedenej, vstupy Za 1/1 izbu 190 EUR.

a cestovné poistenie..

 

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

 

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search