FARBY TOSKÁNSKEHO VÍNA

 Taliansko

5 dňový Poznávací zájazd  - autobus

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2018

FIRST MOMENT  8%  do 28.02. 2019

 

18.09. – 23.09. 2019    cena  od    558 €

Sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

Program

  1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v okolí Florencie, fakultatívne večera.

 

  1. deň:

Raňajky. Odchod do Sieny na prehliadku historického centra, pri ktorej určite nevynecháme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, odkiaľ je výhľad na námestie Piazza del Campo. 4-chodový obed v typickej talianskej reštaurácii nás posilní na prehliadku kamenného mestečka San Gimignano. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát - grappa a naučíme sa rozoznávať jeden z najkvalitnejších talianskych olivových olejov označených ako „extra vergine“. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

 

  1. deň:

Po raňajkách navštívime Montepulciano, z ktorého hradieb je pekný výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, v ktorých sa zbiera hrozno na víno Nobile. Jeho chuť a vôňu sami posúdime pri ochutnávke v historickej pivničke. Ďalej sa presunieme do dedinky Pienza, kde si v miestnej reštaurácii pochutíme na výdatnom toskánskom obede. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

 

  1. deň:

Raňajky, návšteva kláštora Monte Oliveto Maggiore, presláveného freskami Signorelliho a Sodomy. Pokračovanie do mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva hrozno na červené víno Brunello, ochutnávka.  Po nej nás čaká ďalší gurmánsky zážitok v podobe 4-chodového menu.  V popoludňajších hodinách návšteva románskeho kostola Sant´ Antimo.  Ubytovanie, fakultatívne večera.

 

  1. deň:

Návrat na Slovensko v podvečerných hodinách.

 

Strava

4x raňajky, 3x 4-chodové gurmánske obedové menu.

Ubytovanie

4 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 3x 4-chodové gurmánske obedové menu, 3x ochutnávku vína, 1x ochutnávku olivového oleja a grappy, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 114 EUR, za 4 večere 79 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. 

 

 

©2019 S-WAY. All Rights Reserved.

Search