Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Dolomitská cesta  

Taliansko

4 dňový Poznávací zájazd  - autobus

FIRST MOMENT do 28.2.2018

  

Termín:  07.06. – 10.06. 2018        

Cena 259,20 €  

sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 6:00 h), tranzit cez Rakúsko do Talianska do oblasti Dolomitov. Navštívime Cortinu d‘Ampezzo, dejisko ZOH 1956, známe exkluzívne turistické centrum, obkolesené majestátnymi štítmi Dolomitov - pešia prechádzka mestom, individuálne voľno.  Presunieme sa k horskému jazeru Misurina, kde sa z vyhliadky pokocháme pohľadom na priesmyk Tre Croci (1800 m n. m.). Ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

2. deň:

Po raňajkách nás čaká prejazd Veľkou dolomitskou cestou, na ktorej je viacero nádherných vyhliadkových zastávok - priesmyk Pordoi (2239 m n. m.) s možnosťou výjazdu lanovkou na plošinu Piz Boe (2950 m n. m.), vyhliadka na veľké masívy Sella Ruppe, Marmolada - najvyšší končiar Dolomitov (3342 m n. m.), Le Tofane, Gruppo del Sorapiss a mnohé iné. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Po raňajkách sa vyberieme k najväčšiemu a najčistejšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda. Nenecháme si ujsť výstup lanovkou na vrch Monte Baldo (1 747 m n. m.) a z vtáčej perspektívy si vychutnáme celé jazero. Poprechádzame sa po pobrežnom mestečku Malcesine a spoznáme aj ďalšiu veľkú atrakciu jazerného okolia - vodopád Cascatta Varone, ktorého prúd padá z výšky takmer 100 m vnútrom skalného masívu. Za malý poplatok vystúpime cez botanickú záhradu na jednotlivé odpočívadlá umiestnené vnútri skalného masívu, odkiaľ vodopád uvidíme. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:

Raňajky. Dnes  navštívime Bolzano, hlavné mesto provincie Alto Adige s typickou tirolskou architektúrou v uliciach s podlubiami, v ktorých sú ukryté kaviarničky a reštaurácie. Po spoločnej prehliadke mesta sa naskytne možnosť návštevy Archeologického múzea (Museo Archeologico), ktorého unikátom je 5000 rokov starý Ľadový muž - Ötzi z doby bronzovej, objavený v roku 1991 v Ötztalských Alpách. Cesta späť na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 h).

Strava

3 x raňajky

Ubytovanie

3 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

 pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 56 EUR, za 3 večere 44 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

©2018 S-WAY. All Rights Reserved.

Search