Toskánsko so štipkou Ligúrie  

Taliansko  8 dňový Poznávací zájazd  - autobus (bez nočnej jazdy tam)

  

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

 

09.06. – 16.06. 2020   cena  od    588 €

10.09. – 17.09. 2020    cena  od    588 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Program

  1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), ubytovanie v Montecatini Terme, fakultatívne večera.

  1. deň:

Dopoludnie strávime vo Florencii prehliadkou jej najväčších skvostov – Dómske námestie s krásnou katedrálou, námestie Piazza Signoria s Palácom Vecchio a most Ponte Vecchio. Z Florencie sa presunieme na farmu Castiglionchio, kde zažijeme pravý toskánsky vidiek. Pokocháme sa výhľadom do toskánskych viníc, prezrieme si farmárske múzeum, vínne pivnice a kaplnku z 15. storočia. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát grappa a miestny olivový olej. Na záver dňa sa posilníme „farmárskym bufetom“ s typickými toskánskymi špecialitami a zabavíme sa pri živej hudbe. Odchod na ubytovanie v Montecatini

  1. deň:

Raňajky, presun  na ubytovanie na pobrežie, individuálne voľno. Oddych pri mori, fakultatívne večera.

  1. deň:

Presunieme sa na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej oblasti Cinque Terre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu loďou so zastávkami v dedinkách Vernazza,a Manarola a Riomaggiore. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

  1. deň:

Po raňajkách sa presunieme do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty – Piazza dei Miracoli (UNESCO) so Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Popoludní sa presunieme do historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu a zachované mestské hradby. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera. 

  1. deň:

Raňajky, individuálne voľno alebo fakultatívny výlet na ostrov Elba, historicky spätého s generálom Napoleonom Bonaparte. Zoznámime sa s hlavným mestom ostrova – s mestečkom Portoferraio, ktoré si dodnes zachovalo stredovekú atmosféru. Poprechádzame sa malebnými uličkami, prezrieme si niekdajšie sídlo Napoleona – vilu Palazzina dei Mulini a pokocháme sa výhľadom z pevnosti Forte Falcone. Popoludnie využijeme na relaxáciu na jednej z množstva krásnych pláží v okolí. Večer návrat na pevninu, presun späť na ubytovanie, fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky. Odubytovanie, oddych pri mori. Večer odchod späť na Slovensko. 

  1. deň:

Návrat na Slovensko v ranných hodinách.

 

Strava

6x raňajky, ochutnávka vína,  a 1x večera formou toskánskeho bufetu

Ubytovanie

6 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 6x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1x ochutnávka vína, olivového oleja a grappy, 1x toskánsky bufet so živou hudbou, plavbu loďou, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

 pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 139 EUR, 82 EUR. za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, za fakultatívny výlet  na Cinque Terre 42 EUR a na ostrov Elba 41 EUR. Treba nahlásiť pri kúpe zájazdu

 

©2020 S-WAY. All Rights Reserved.

Search