Očarujúce Porto

Portugalsko,

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

TOP klient CK SATUR -  2%

VIP klient  CK SATUR  - 3%

 

06.05. – 10.05. 2020    cena  od 848 €

 

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už s leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

 Program

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, Po prílete do Porta panoramatická prehliadka druhého najväčšieho mesta Portugalska a hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom. Transfer na ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Pokračovanie prehliadky Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok. Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Vo Vila Nova de Gaia nakukneme do vínnych pivníc a ochutnáme portské víno. Návrat do hotela. Fakultatívne predstavenie typického portugalského hudobného žánru "fado".

3. deň

Po raňajkách sa vydáme do vinohradníckej oblasti Douro, ktorá je od roku 2001 zapísaná v zozname svetového dedičstva Unesco. V malebnom údolí posiatom vinicami je povolené pestovať takmer 80 modrých a bielych odrôd hrozna, z ktorých sa portské víno môže vyrábať. Je len na konkrétnom vinárovi, ktoré odrody použije v závislosti na chuti a vôni, ktorú chce dosiahnuť. Navštívime vinohradnícku usadlosť, kde sa oboznámime s históriou najstaršej svetovo uznanej vinárskej oblasti a víno aj ochutnáme. Pred návratom do Porta sa zastavíme ešte v malebnom mestečku Amarante. Odchod na ubytovanie do Porta.

4. deň

Po raňajkách sa vydáme na návštevu do mestečka Guimaraes, v ktorom sa narodil 1. portugalský kráľ a je pokladané za kolísku portugalského národa. Historické centrum mesta s hradom a bludiskom úzkych uličiek, lemovaných starými mestskými domami, bolo ako mimoriadne zachovalý príklad vývoja portugalskej architektúry zaradené do zoznamu kultúrnych pamiatok UNESCO. Pokračovanie do majestátnej Bragy, ktorej katedrála a svätyňa Bom Jesus do Monte očaria svojou históriou, barokovým schodiskom, ako aj nezabudnuteľným výhľadom. Návrat na ubytovanie v Porte.

5. deň

Raňajky, transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Porto (s prestupom) - Viedeň, transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, miestnu dopravu podľa programu, 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*,  1 x ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 208 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu). Vstupy, pobytovú taxu, dopravu v Porte okrem uvedenej, cestovné poistenie.

 

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

©2020 S-WAY. All Rights Reserved.

Search