Lisabon, Porto a Santiago de Compostela

Portugalsko,  7 dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

TOP klient CK SATUR -  2%

VIP klient  CK SATUR  - 3%

 

13.09. – 19.09. 2020    cena  od 1218 €

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už s leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Lisabon je hlavným mestom Portugalska – krajiny, ktorá bola po stáročia považovaná za koniec vtedy známeho sveta a jej hlavné mesto za bránu do neznámych exotických končín. Snáď aj preto sa v Lisabone snúbia architektonické a duchovné premeny významného európskeho mesta s vplyvmi exotickej Afriky aj ďalekej Latinskej Ameriky.

1. deň

Transfer na letisko do Viedne. Odlet do Santiaga de Compostela (s prestupom), transfer z letiska do hotela.  Prehliadka zachovalého stredovekého centra mesta (UNESCO 1985), s úzkymi uličkami a malebnými námestíčkami s množstvom monumentálnych palácov, kláštorov a kostolov. Najvýznamnejšou dominantou je komplex katedrálnych námestí – preslávené Praca do Obradoiro, ktoré patrí k najkrajším námestiam v Španielsku. Katedrála s bránou Portico de la Gloria predstavuje vrcholné dielo románskeho umenia. Medzi stavbami vyniká aj Casa del Cabildo - šľachtický dom postavený v barokovom štýle. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň

Raňajky. Pokračovanie prehliadky mesta - pradávneho cieľa pútnikov na Svätojakubskej ceste, pomenovanej podľa Kristovho učeníka apoštola Jakuba, ktorého pozostatky sú uložené v katedrále. Možnosť zúčastniť sa bohoslužby. V historickom centre Casco Antiguo si možno posedieť na hlavnom námestí, kde sa ostretávajú i domáci obyvatelia so svojimi priateľmi alebo ochutnať gastronomické špeciality Galície v niektorej z miestnych reštaurácií, ktoré sídlia v starobylých uličkách. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň

Raňajky. Odchod do stredovekej Bragy, mesta, ktoré sa pre množstvo kostolov niekedy nazýva aj „portugalským Rímom“. Mestská katedrála Sé z 12. storočia je dodnes jednou z jeho najpopulárnejších pamätihodností. Hneď za mestom leží slávny pútnický kostol Bom Jesus do Monte s prekrásnym barokovým schodiskom. Presun do Porta - druhého najväčšieho mesta Portugalska, hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň

Raňajky. Prehliadka Porta, krásneho mesta, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou a množstvom pamiatok  Porto je známe aj veľkým počtom mostov, ktoré patria k dominantám mesta. Centrum je unikátnym mixom architektonických slohov, farebných variácií a neopakovateľných kombinácií vzorov. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Deň zakončíme vo vínnych pivniciach cavas, kde dozrieva pravé portské víno (ochutnávka). Návrat do hotela, fakultatívne večera

5. deň

Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Lisabonu. Popoludní prehliadka mesta. Pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu a keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Z maurskej pevnosti Sao Jorge (úchvatný výhľad na celý Lisabon a na rieku Tejo s najdlhším mostom v Európe, ktorý meria neuveriteľných 17 kilometrov) vedú starobylé uličky do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi. Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň

Po raňajkách dokončenie prehliadky Lisabonu. Historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém, ktorej hlavnými atrakciami sú Belémska veža (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo) a majstátny Kláštor Hieronymov, postavený v jedinečnej manuelskej architektúre, ktorá v sebe mieša prvky gotiky a exotické námorné motívy. Duch portugalských dobrodruhov je v Lisabone stále živý a slávnu éru námorných objavov pripomína Pamätník objaviteľov. Popoludní individuálne voľno. Fakultatívne večera.

7. deň

Raňajky, transfer na letisko v Lisabone, odlet do Viedne (s prestupom) a transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Lisabon - Viedeň s miestnym preletom do/z Porta, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autobus, resp. mikrobus počas okruhu, 7 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu 368 EUR, za 6 večerí 158 EUR. Vstupy, pobytové taxy a cestovné poistenie

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2020 S-WAY. All Rights Reserved.

Search