Sicília - po stopách minulosti

Taliansko,  8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.                 

18.05.- 25.05.2024      cena  od     1699 €  

05.10. – 12.10. 2024    cena  od    1699 €   

       sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

 

Program

1. deň:

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Katánie.  Po prílete transfer na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:

Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha ohňa Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1 900 m n. m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2 900 m n. m., do oblasti lávových polí (fakultatívne). Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Raňajky, individuálne voľno v meste Milazzo, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy.  Navštívime ostrov Lipari, kde absolvujeme prehliadku rovnomenného hlavného mesta súostrovia. Ďalej sa presunieme na ostrov Vulcano, kde sa nám naskytne možnosť kúpania v sírnych prameňoch (nie je v cene fakultatívneho výletu). Odchod na ubytovanie v meste Cefalú, fakultatívne večera.

4. deň:

Po raňajkách navštívime Monreale, najvýznamnejšiu normandskú pamiatku na Sicílii, známu na celom svete stredovekými mozaikami. Pokračovať budeme do Palerma, ktorého jedinečnú polohu znásobuje zmes architektúry od islamskej po normandskú, od baroka po secesiu.  Absolvujeme autobusovú prehliadku so zastávkou na návštevu katedrály, kde sa nachádzajú pozostatky sv. Rozálie, patrónky Palerma, prezrieme si Kráľovský palác. Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do Agrigenta, rozprestierajúceho sa v miestach, kde predtým bol Akragas, jedno z najdôležitejších miest antického sveta, rival mesta Syrakúzy.  Vychutnáme si prechádzku historickým jadrom s úzkymi 

stredovekými uličkami, následne navštívime Údolie chrámov - archeologickú oblasť, považovanú za najpôsobivejšie komplexy starogréckych stavieb mimo územia Grécka. Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:

Po raňajkách sa presunieme do najvyššie položeného mesta na Sicílii - Enna, ktoré tróni na nedobytnej skale a je pokladané za centrum kultu Demetry (bohyne plodnosti). Pokračovať budeme cez vnútrozemie Sicílie do provinčného rušného mesta Piazza Armerina, kde hlavnou atrakciou sú vo Ville Romana del Casale dochované nádherné mozaiky antického Ríma (prehliadka). Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p. n. l.). Absolvujeme prehliadku antického Neapolisu. Ubytovanie, fakultatívne večera.

8. deň:

Po raňajkách sa presunieme do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu.  Záverečné hodiny na Sicílii strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii.  Z Piazza del Duomo sa ešte raz pokocháme výhľadom na sopku. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Katánia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy pobytovú taxu, príplatok Za 1/1 izbu 158 EUR,  príplatok  za 7 večerí 98 EUR, za fakultatívny výlet na Liparské ostrovy 58 EUR. Nutné nahlásiť pri kúpe zájazdu.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Search