Zanzibar – Safari v Afrike s pobytom pri mori

8-dňový letecký zájazd all inclusive a Dvojdňové Safari v Tanzánii

Poďte s nami zažiť autentické safari dobrodružstvo v Afrike, v jednom z Národných parkov Tanzánie. Národný park Saadani nás privíta s otvorenou náručou  a odkryje nám tajomstvá zvieracej ríše. Pobyt na pláži si vychutnáme v luxusnom hoteli Emerald Zanzibar a letecky z Bratislavy na priamom lete.

 

23.3.-30.3.2023   Cena :   od 2799 €    sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

13.4.-20.4.2023   Cena :   od 2799 € 

https://www.satur.sk/produkt/zanzibar-safari-v-afrike-s-pobytom-pri-mori/?ttid=934899364

Ubytovanie a     -  4* hotel.

Stravovanie  -  All inclusive

 

Program

1. deň

Odlet z Bratislavy na krásny ostrov Zanzibar. Po prílete transfer do hotela Emerald, ubytovanie.

Vychýrené ostrovy ležiace v Indickom oceáne získavajú stále väčšiu popularitu. Turistov sem láka najmä prekrásne more s bielymi pieskovými plážami. Bohatý je tu tiež podmorský život, pri výbere ubytovanie teda treba dbať aj na lokalitu, každý kút je totiž jedinečný. Hoci sa do širšieho povedomia dostal Zanzibar (pôvodne Zandž barr – ostrov černochov) pomerne nedávno, má za sebou bohatú históriu pod nadvládou Arabov, Portugalcov či Británie. Každý z nich pritom zanechal na tomto rajskom území poznateľné stopy – islam, obchod z otrokmi či jeho konečné zrušenie.

2. deň

Užijeme si voľno na pláži, vychutnáme si dobré jedlo a studené drinky.

3. deň

Popoludní začneme naše safari dobrodružstvo. Cca 13:30 hod. nás vyzdvihne transfer a presunieme sa na letisko, k miestnemu preletu do Saadani. Po prílete sa presunieme do 

NP Saadani je situovaný v centre historického trojuholníka Bagamoyo, Pangani a Zanzibar. Je jedinou rezerváciou divokej zveri v Tanzánii, ktorá hraničí s oceánom. Pozorovanie zveri sa počas roka mení, celá oblasť je však známa pozorovaním dikobrazov, mačiakov, cibetiek, paviánov. Pri oceáne sa dajú pozorovať delfíny a korytnačky. medzi kľúčové, voľne žijúce zvieratá patria hrochy, krokodíly, žirafy, slony, zebry hyeny, antilopy a leopardy.

Národný park Saadani v Tanzánii je jediná rezervácia divokej zveri v buši a zároveň pri Indickom oceáne vo východnej Afrike, ktorá sa rozkladá na ploche 1100 kma ponúka rozmanitú prírodu a terén. Nachádza sa v centre Bagamoyo na juhu, Pangani na severe a Zanzibaru na východe. Pobrežná a riečna poloha zahŕňa mangrovové a soľné pláne, kde sa dá prechádzať a dokonca sledovať nespočetné zvieracie odtlačky. Park je domovom asi 30 druhov veľkých cicavcov vrátane slonov, levov, byvolov, žiraf, zebier, ako aj menších antilop. Rozmanitosť tohto parku ďalej rozširuje i morský park Madete, ktorý je súčasťou parku a chráni ohrozenú korytnačku zelenú. 

4. deň

Čaká nás skoré vstávanie, cca 05:30 hod. sa vydáme na ranné pozorovanie zvierat. Okolo 08:00 hod. sa vrátime do kempu na raňajky. Po raňajkách sa začne naše vodné safari po rieke Wami, kde sa nám naskytne možnosť pozorovať hrochy, krokodíly a množstvo vtákov. Obed. Popoludní voľno v kempe alebo možnosť fakultatívneho Game safari (platba na mieste). Transfer na letisko, odlet na Zanzibar.

Rieka Wami sa nachádza vo východnej Tanzánii. Horné toky Wami a jej prítokov pramenia vo Východných horách. Preteká severovýchodným smerom cez regióny Morogoro a Pwani a vlieva sa do Indického oceánu západne od Zanzibaru. Wami odvodňuje povodie s rozlohou 43 946 km². Povodie sa tiahne cez štyri regióny. Pozdĺž pobrežia Indického oceánu sa rozprestierajú pobrežné lesy. Ďalej vo vnútrozemí pokrývajú roviny centrálneho povodia lesy a sezónne zaplavované trávnaté porasty. 

5. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

6. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

7. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

8. deň

Transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Zmena programu vyhradená.

Ubytovanie

hotel Emerald 5*, safari lodge

Stravovanie

all inclusive pri pobyte na pláži, plná penzia na safari

Poznámka

Dni, kedy sa koná safari počas pobytu sa môžu meniť, podľa dostupnosti letov a počtu osôb.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy s technickým medzipristátím. Letiskové a servisné poplatky. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 5* plážovom rezorte Emerald Zanzibar s all inclusive, 1x ubytovanie v lodge počas safari s plnou penziou. 2-dňové safari. Miestny prelet. Welcome drink pri príchode do kempu. Profesionálneho safari sprievodcu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1, doplatok za upgrade izby, pobytovú taxu cca 10 USD (platí sa v hoteli), vstupné víza Zanzibar 50 USD (platí sa pri vstupe), povinné prepitné pre miestnych sprievodcov 50 USD (vyzbiera sprievodca po prílete).

Search