ČAROVNÉ TOSKÁNSKO

Taliansko

6 dňový Poznávací zájazd  - autobus  / bez nočnej jazdy tam/

28.5 – 02.6. 2022 – 430€    sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

14. -  19.7.   2022 – 430€    sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

18. - 23.10.  2022 –  430€   sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

  sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

Všetky ceny zájazdu budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 06:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v kúpeľnom mestečku Montecatini Terme, fakultatívne večera. V prípade leteckej dopravy, odlet z Viedne, prílet do Florencie, transfer do Montecatini Terme – krátka prehliadka, fakultatívne večera.

 

2. deň:

Po raňajkách odchod do umeleckej metropoly sveta - Florencie, kde strávime celý dnešný deň. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicejskú kaplnku a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi (fakultatívne), prípadne využiť individuálne voľno na posedenie pri kávičke. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:

Raňajky, odchod do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty - námestie Piazza dei Miracoli (pamiatka UNESCO) so svetoznámou Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Ďalej sa presunieme do rodiska G. Pucciniho, historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu ako aj ďalšie zaujímavé miesta a pamiatky. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

 

4. deň:

Po raňajkách sa presunieme do centra etruskej civilizácie - do mesta Volterra, presláveného ťažbou a spracovaním alabastru. Ďalej budeme pokračovať do malebného stredovekého mestečka San Gimignano, živej kulisy historických filmov. Pri prehliadke spoznáme Dóm, Baziliku di Santa Maria Assunta, Palazzo del Popolo, múzeum Civico a námestie Piazza della Cisterna, na ktorom okrem iného nájdeme aj zmrzlináreň Dondoli – niekoľkonásobného svetového víťaza vo výrobe tejto mrazenej pochúťky. Prehliadku 

zakončíme návštevou toskánskych viníc, spojenou s ochutnávkou vín z oblasti San Gimignano. Odchod na ubytovanie do okolia, fakultatívne večera.

 

5. deň:

Po raňajkách sa vydáme do stredovekého toskánskeho mesta Siena na prehliadku jej malebného historického centra - spoznáme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia vysokou 88 m, odkiaľ je prekrásny výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Na tomto najväčšom stredovekom námestí v Európe sa dvakrát do roka koná známy konský pretek „palio“.. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko

 

6. deň:

V ranných hodinách návrat autobusových klientov na Slovensko.

Strava
4x raňajky
Ubytovanie

4 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

V prípade leteckého zájazdu,  cena zahŕňa leteckú dopravu, prepravu autocarom, 5x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

 pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 73 EUR, za 4 večere 57 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupné do galérie Uffizz 28 EUR, (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

 V prípade leteckej prepravy - Za 1/1 izbu 105 EUR, za 4 večere 77 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupné do galérie Uffizz 28 EUR, (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

©2022 S-WAY. All Rights Reserved.

Search