„ La Bohéma „  

Pucciniho Operný festival

Taliansko  3 dňový Poznávací zájazd  - autobus

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

TOP klient CK SATUR -  2%

VIP klient  CK SATUR  - 3%  

22.08. – 24.08. 2020    cena  od    198 €

Program

  1. deň:

Odchod zo Slovenskav ranných hodinách (z Bratislavy o 6,00 h). Tranzit do Talianska cez Rakúsko, príchod do kúpeľného mestečka Montecatini Terme, ubytovanie. Transfer doTorre del Lago, prímorského mestečka spätého s menom skladateľa GiacomaPucciniho, ktorý tu vo Villa Puccini žil a stala sa aj miestom jeho posledného odpočinku. V Torre del Lago našiel Puccini umeleckú inšpiráciu  a skomponoval tu viaceré opery. Veľkolepý amfiteáter v areáli na brehu jazera Massaciuccoli bol dokončený v roku 2008, pojme 3 200 divákov a každoročne sa tu v letekoná presížny hudobný festival zameraný na operné diela slávneho skladateľa. Návšteva operného predstavenia La Bohéme (začiatok predstavenia o 21:15). Návrat na ubytovanie.

Bohéma (La bohème) z roku 1896 je Pucciniho najpopulárnejšouoperou a patrí do kmeňového repertoáru všetkých svetových operných scén. Paríž,hýriví umelci, veľká láska, krutý osud – to je krátka charakteristika deja vykresľujúceho lásku chudobného básnika Rodolfa k nežnej krajčírke Mimi, ktorých na chvíľu spojí náhoda, ale navždy rozdelí krutá choroba. Námetom l breta opery bol slávny román Henriho Murgera „Scènes de la vie debohème" (Scény zo života bohémy), na ktorý upozornil Giacoma Puccinihojeho priateľ Ruggiero Leoncavallo už v roku 1892. Puccini v tom čase o tútolátku neprejavil záujem a Leoncavallo sa teda pustil do kompozície sám. Nakoniec sa ku komponovaniu odhodlal aj samotný Puccini a jeho spracovanie sa stalo onedlho po prvom uvedení v Turíne veľmi obľúbeným a často hraným opusom.

 

  1. deň:

Po raňajkách sa vyberieme do malebného mesta Lucca, rodiska G. Pucciniho, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazza dell' Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino a ďalšie pamiatky. Presun do Pisy, mesta presláveného vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jehoštyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Camposanto a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti odpäty väčším ako 4 metre. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

 

Strava

1x raňajky, 

Ubytovanie

1 x v hoteli 3*.

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom,1x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, vstupenku na operné predstavenie . / ak chcete miesta vyššej kategórie, treba si vybrať sektor./

Cena nezahŕňa

pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 15 EUR, vstupenky na operu  vyššej kategórie – 3 sektor – 32 eur, 2 sektor – 68 eur a 1 sektor  116 € (nutné objednať pri kúpe zájazdu).

 

 

©2020 S-WAY. All Rights Reserved.

Search