Vytlačiť

IZRAEL – tváre Izraela

7-dňový Poznávací zájazd  - letecky

FIRST MOMENT 10% do 31.12. 2019

FIRST MOMENT  8%  do 29.02. 2020

TOP klient CK SATUR -  2%

VIP klient  CK SATUR  - 3%

01.03. – 08.03. 2020         cena   1498 €

09.04. – 16.04. 2020         cena   1498 €

03.05. – 10.05. 2020         cena   1498 €

07.06. – 14.06. 2020         cena   1498 €

09.09. – 16.09. 2020         cena   1498 €

26.10. – 02.11. 2020         cena   1498 €

11.11. – 18.11. 2020         cena   1498 €

Všetky ceny zájazdu môžu byť ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Spoznajte miesta nabité históriou – Betlehem a Jeruzalem, Masada, Tiberias, Caesarea a Jericho – najstaršie mesto sveta. Vystúpte na Olivovú horu, prejdite sa po Getsemanskej záhrade, a kráčajte po Via Dolorosa, po ktorej niesol Ježiš svoj kríž až na Golgotu. Zastavte sa pri Múre nárekov, najposvätnejšom mieste židovského národa a okúpte sa v najslanšom mori na svete, Mŕtvom mori.

 

1. deň.-2.deň

Odlet z Viedne v dopoludňajších hodinách do Izraela. Prílet do mesta Tel Aviv, transfer do hotela v Betleheme Po raňajkách sa vydáme na Olivovú horu, odkiaľ si vychutnáme pohľad na zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime kostol Nanebovstúpenia pána, Pater Noster a Dominus Flevit. Uvidíme nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer 2000 ročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie, kde sa Kristus potil krvou než ho zatkli. Hrob Panny Márie. Navštívime Mahane Yehuda market, tradičný viac ako 100 ročný židovský trh s typickými farbami a vôňami. V Betleheme si pozrieme kostol Narodenia Pána s jeho jaskyňami.

3. deň

Naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru a najnižšie položenému miestu na svete (420 m pod hladinou mora). Cestou nás čaká staroveká pevnosť Massada, kam sa vyvezieme lanovkou. Pevnosť bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Z pevnosti je nádherný výhľad na pobrežie Mŕtveho mora. Navštívime oblasť Qumran, kde sa v jaskyni našli známe zvitky od Mŕtveho mora. Na konci nášho programu nás čaká kúpanie v Mŕtvom mori. V Jeruzaleme navštívime Izraelské múzeum a Svätyňu kníh so známymi zvitkami, ktoré boli objavené v jaskyni v archeologickej lokalite Qumran. Presunieme sa k Yad Vashem, čo je pamätník postavený obetiam nacistického holokaustu. Vystúpime na horu Zion, pozrieme si miesto Poslednej večere a hrobku Kráľa Dávida. Ďalšou zastávkou bude starobylá dedina uprostred Jeruzalema, Ein Kerem.

4. deň

Po raňajkách sa pozrieme do starého mesta, navštívime kostol sv. Anny. Prejdeme si Krížovú cestu so 14-timi zastávkami, golgotu a Chrám Božieho hrobu. Najposvätnejšie miesto židovského národa Múr nárekov. Židovskou štvrťou a známou Cardo Maxima vyjdeme zo starého mesta. Zastavíme sa v chráme  sv. Petra v Gallicante a v Ein Karem v kostole Jána Krstiteľa.

5. deň

Ráno nás privíta Chrámová hora, kde nás čaká príjemná prechádzka, mešita Al Aksa. Naša cesta pokračuje k Mŕtvemu moru, najslanšiemu moru na svete a najnižšie položenému miestu na svete (420 m pod hladinou mora), lanovkou sa dostaneme na starovekú pevnosť Massada, ktorá bola postavená na izolovanom útese kráľom Herodesom. Kúpanie v Mŕtvom mori podľa času. Oáza Ein Gedi.

6. deň

Mesto Jericho, jedno z najstarších miest na zemi. Pozrieme si storočný strom a Elijášov prameň. Pokračovať budeme k Qasr el Yahud (miesto krstu na rieke Jordán) a údolím rieky Jordán sa dostaneme ku Galilejskému jazeru. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Kafarnaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy. Čakajú nás miesta ako Mensa Christi, Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, Hora Blahoslavenstiev, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom. Nalodíme sa a užijeme si príjemnú plavbu po Galilejskom jazere, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 metrov pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi. Tiberias.

7. deň

Opustíme Tiberias a navštívime mesto Kána Galilejská, miesto kde premenil Ježiš vodu na víno. V meste Nazareth v ktorom strávil Ježiš svoju mladosť, navštívime kostol Zvestovania a Jozefovu dieľňu. Cesta bude pokračovať do mesta Akko (UNESCO), ktoré bolo starým prístavným mestom a jednou z najstaršie osídlených oblastí na svete. Navštívime starú križiacku pevnosť, Templársky tunel, mešitu pašu Jezzara a prejdeme sa po starom meste a miestnom trhu. Haifa, jeden z najväčších izraelských prístavov a nádherné mesto na úpätí hory Mt. Carmel. Pozrieme si chrám Bahai so známymi vysutými perzskými záhradami. Pozdĺž pobrežia Stredozemného mora sa dostaneme do mesta Caesara, ktoré bolo bývalým hlavným mestom za čias kráľa Heroda. Pozrieme so Románske divadlo, Aquadukt, Hippodrom. Presun do hotela v časti Netanya.

8. deň

Po raňajkách nás čaká autobusová prehliadka mesta Tel Aviv, ktoré je nazývané i „Bielym mestom“. Navštívime komplex Sarona a následne starú štvrť Jaffa s kostolom sv. Petra. Transfer na letisko, odlet do Viedne

 

Poznámka Odporúčame vhodné oblečenie – plecia a kolená by mali byť vždy zahalené.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu. Servisné poplatky 290 EUR Poznámka Odporúčame vhodné oblečenie – plecia a kolená by mali byť vždy zahalené.

Cena nezahŕňa

Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 55 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, za jednolôžkovú izbu 320 EUR a cestovné poistenie.