Porto vínna cesta

Portugalsko

 6 dňový poznávací zájazd  - letecky

 

21.10. – 26.10. 2021      cena  od 1188 €

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už s leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 Program

  1. deň:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, po prílete do Porta transfer na ubytovanie. Fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky, prehliadka Porta - druhého najväčšieho mesto Portugalska, hlavného mesta provincie Douro, vo svete presláveného predovšetkým portským vínom, ktoré však nie je celkom z Porta – vinice sa nachádzajú v údolí rieky Douro, asi 100 km od mesta a víno je v sudoch prevážané do Vila Nova de Gaia, mestečka ležiaceho na druhej strane rieky takmer splývajúceho s Portom, kde dozrieva v pivniciach. Porto je krásne mesto, ktoré si Vás získa čarovnými uličkami, pozoruhodnou históriou, množstvom pamiatok, ako aj intenzívnym nočným životom. Pozrieme si katedrálu Terreido da Sé, štvrť Barredo s domami nakláňajúcimi sa do strán, gotický kostol Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Fakultatívne plavba po rieke Douro. Vo Villa Nova de Gaia nakukneme do vínnych pivníc a ochutnáme portské víno. Návrat do hotela, fakultatívne večera. 

  1. deň:

Raňajky. Našou prvou zastávkou je pútnické miesto Bom Jesus do Monte s barokovým schodiskom, kde je znázornených 14 zastavení krížovej cesty. Nasleduje návšteva mesta Amarante, ktorého prvá časť názvu znamená po portugalsky milovať. Toto atraktívne mestečko, jeho historické centrum a hlavne pôvabný oblúkový most Ponte Sao Gonçalo si určite zamilujete aj Vy. Okolie mesta  je doslova posiate vinicami, kde sa produkuje mladé pološumivé „zelené“ víno – „vinho verde“ (ochutnávka). Pokračovanie do stredovekej Bragy – tretieho najväčšieho mesta Portugalska s malebnou polohou uprostred kopcov, ktoré sa pre množstvo kostolov nazýva aj portugalským Rímom, alebo mestom arcibiskupov. Katedrála Sé, založená v r. 1089 je jednou z najstarších náboženských stavieb v krajine. Odchod na návštevu rodinných viníc Quinta da Aveleda (prehliadka  a ochutnávka vína). Návrat na ubytovanie a fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky. Odchod do mesta Guimarăes (UNESCO). Pôvodne stredoveké mesto je kolískou Portugalska, pretože práve na miestnom hrade  prišiel na svet prvý portugalský kráľ Alfons Henriqués a vďaka nemu sa stal Guimaraes prvým centrom nezávislého Portugalska. V historickom centre uvidíme bývalé kráľovské sídlo Paço de Duques de Bragança z 15. stor. a v ženskom kláštore z 10. stor. Nossa Senhora da Oliveira budeme môcť obdivovať kolekciu náboženských predmetov. Zastavíme sa vo vinárskom podniku Casa de Sezim (prehliadka + ochutnávka). Fakultatívne návšteva predstavenia „fado“. Návrat na ubytovanie a fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky. Cez gotický most ponad rieku Cavado sa dostaneme do centra mestečka Barcelos, odkiaľ pochádza legenda o kohútovi, ktorý sa stal symbolom nielen mesta, ale aj celého Portugalska (prehliadka). Pokračujeme návštevou vinice Quinta do Tamariz (prehliadka + ochutnávka). Deň zakončíme v letovisku Póvoa Do Varzim, mesta povoleného hazardu s piesočnými plážami a rušným nočným životom. Návrat na ubytovanie a fakultatívne večera.

  1. deň:

Raňajky. Transfer na letisko. Odlet z Porta do Viedne a transfer do Bratislavy. 

 

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Porto - Viedeň (s prestupom), transfer Bratislava – Schwechat - Bratislava, autokarovú dopravu počas okruhu, 5x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, 5x ochutnávku vína, miestneho sprievodcu v Porte a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, Za 1/1 izbu 255 EUR, za 5 večerí 126 EUR, za predstavenie "fado" 24 EUR (bez transferu). 5 večerí 115 €, cestovné poistenie.

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

©2021 S-WAY. All Rights Reserved.

Search