OSLO

4-dňový Poznávací zájazd  - letecky

 

14.05. – 17.05. 2023    cena  od    890 €

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

 

1. deň

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Osla. Po prílete nás čaká krátka autobusová prehliadka najdôležitejších pamiatok mesta, ktoré je obklopené početnými ostrovmi a lesnatými kopcami. Ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne Karla Johana a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Navštívime interiér radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie, kde je aj slávny obraz od Edwarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Fakultatívne večerná plavba po Oslofjorde aj s tradičnou krevetovou nórskou večerou Návrat na ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Dokonale spoznáme poloostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kontiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Čaká nás ešte návšteva 2. najväčšieho skanzenu v Nórsku a Múzeum nórskeho námorníctva. Odchod na ubytovanie.

4. deň

Raňajky. Pevnosť Akershus, ktorého súčasťou je chrám s hrobkami nórskych kráľov. Múzeum nórskeho odboja. Pozrieme si najstarší kamenný kostol v Škandinávii Gamle aker kirke v jeho tesnej blízkosti sa nachádza cintorín, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. V popoludňajších hodinách odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, autobusovú prehliadku Osla, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK, servisné poplatky 190 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu 188 EUR. Prepravu počas pobytu v Osle, vstupy, plavbu po Oslofjorde a cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Search