Vytlačiť

MOSKVA  – Ruský klenot

5 dňový Poznávací zájazd  - letecky

Termín:                           Cena: 

30.04.-   04.05.2022 -    1073 €

17.08. – 21.08. 2022 -   1073

 Sprevádza Mgr. Slávka Kóňová

Hlavné mesto Ruska s mnohými hodnotnými kultúrno - historickými pamiatkami. Pokocháme sa pohľadom na prekrásny chrám Vasilija Blaženého na Červenom námestí. Navštívime Kremeľ - symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, Katedrálu Krista Spasiteľa, Novodievčí kláštor, Treťjakovskú galériu. Obhliadneme si bohato zdobené stanice metra.

 

 Program zájazdu

 1.  deň

  Transfer z Bratislavy na letisko do Viedne, odlet do Moskvy. Autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najvýznamnejšie miesta v Rusku a v Európe. Zastávka na najvyššom bode Moskvy – vyhliadke Vrabčie hory a výhľad na monumentálnu stavbu moskovskej štátnej Lomonosovej univerzity. Ubytovanie.

 2. deň

  Raňajky. Červené námestie – Krasnaja Ploščaď, prekrásny chrám Vasilija Blaženého s typickými cibuľovitými kupolami. Mauzóleum V.I.Lenina, s krištáľovým sarkofágom Leninovho tela (vstup podľa aktuálnej situácie) a obchodný dom GUM. Kremeľ – symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, budova Zbrojnice, ukrývajúca poklad cárov. Prejdeme sa peši najdrahšou ulicou v meste – Tverskaja, pôjdeme okolo najznámejšieho moskovského divadla – Boľšoj teatr, uvidíme aj budovu smutne preslávenej

  a najkrajší detský obchodný dom Detskyj mir. Navštívime jeden z najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Ubytovanie.

 3. deň

  Raňajky. Múzeum vodky, ktoré nám odkryje tajomstvá výroby tohto destilátu. Návšteva najväčšieho blšieho trhu s možnosťou nákupu suvenírov. Paklonnaja gora na prospektu  Kutuzova, nezabudnuteľný pamätník 2. svetovej vojny s parkom a fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Zastavíme sa aj pri Víťaznom oblúku. Čas na osobné voľno. Ubytovanie. Fakultatívne: Večer si pozrieme najkrajšie stanice metra, známe svojou výzdobou.

 4. deň

  Raňajky. Navštívime Novodievčí kláštor (UNESCO), ktorého súčasťou je aj najznámejší cintorín, na ktorom sa nachádzajú hroby významných ruských vedcov, umelcov aj politikov. Navštívime  štátnu Treťjakovskú galériu,  kde budeme obdivovať unikátnu zbierku ruského umenia vrátane najvzácnejších ikon. Čaká nás plavba loďou po rieke Moskva. Ubytovanie. Fakultatívne návšteva slávneho ruského cirkusu.

 5. deň

  Raňajky. Ukážeme si Puškinov dom, v ktorom strávil medové týždne a prejdeme si celý starý Arbat. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.

  Ubytovanie

  4x v hoteli 3*/4*

  Stravovanie

  4x raňajky

  Celková cena zahŕňa

  Leteckú dopravu z Viedne (priamy let), servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vstupné do Kremľa  (do chrámu a zbrojnice) a Treťjakovskej galérie, vízové poplatky 75 EUR.

  Celková cena nezahŕňa

  Poplatok za expresné vybavenie víz 130 EUR, doplatok za 1/1 izbu 130 EUR,prepravu počas pobytu v Moskve, ostatné vstupy a cestovné poistenie sovietskej špionážnej služby KGB, najväčší