siciliaSicília - relax a poznávanie v rovnováhe

Taliansko,  8 dňový Poznávací zájazd  - letecky

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.                 

09.06. – 16.06. 2023    cena  od    1730 €

08.09. – 15.09. 2023    cena  od    1730 €

15.09. – 22.09. 2023    cena  od    1730 €

       

 

Program

1. deň:

Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Katánie. Prvé hodiny strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a ďalšie zaujímavosti. Presun na ubytovanie, večera.

2. deň:

Po raňajkách sa presunieme do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si popoludní pozrieme celkom zblízka.  Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky  1900 m.n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m.n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Návrat do hotela, večera.

3. deň:

Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori, stravovanie all inclusive.

4. deň:

Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p.n.l.). Prezrieme si Katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Deň zakočíme ochutnávkou miestneho vína. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:

Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori, stravovanie all inclusive.

6. deň:

Po raňajkách sa vyberieme po pobreží smerom na juh, kde naším cieľom bude mesto Noto. Vďaka svojim pamiatkam v štýle sicílskeho baroka, bolo v roku 2002 zaradené do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Pri prehliadke nevynecháme paláce – Palazzo Nicolaci a Palazzo Ducezio, Baziliku San Salvatore a Katedrálu San Nicolo, ktorá bola niekoľkokrát poškodená zemetrasením a po poslednom v roku 1997 prešla mohutnými rekonštrukčnými prácami, trvajúcimi až do roku 2007, kedy bola znovu otvorená pre verejnosť. Popoludní návšteva  bývalej rezidencie z obdobia neskorej Rímskej ríše Villa del Tellaro s pozoruhodnými mozaikami. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň:

Raňajky. Dnes vyrazíme do vnútrozemia ostrova. Čaká nás mesto Ragusa (UNESCO), vybudované na vápencovom kopci medzi dvoma hlbokými údoliami.  V hornej časti mesta (Ragusa Superiore) si pozrieme Katedrálu San Giovanni Battista s fasádou v štýle sicílskeho baroka. Dnes tiché námestie, ktoré katedrálu obklopuje, bolo kedysi rušným mestským trhom. V starej spodnej časti (Ragusa Ibla) nevynecháme Katedrálu San Giorgio, kostol Santa Maria dell´Itria, postavený maltskými rytiermi v 17. storočí, ani záhradu Giardino Ibleo. Záhrada bola vybudovaná v roku 1858 z iniciatívy miestnej šľachty. Zdobia ju palmy, libanonské cédre, judášove stromy aj citrusy.  Z Ragusy sa presunieme do ďalšieho mesta na zozname UNESCO -  Módica, ktoré sa okrem vzácnych pamiatok (kostol San Giorgio, Castello dei Conti a iné) hrdí aj 400 ročnou tradíciou vo výrobe čokolády. Nájdeme tu množstvo obchodíkov s touto sladkou pochúťkou, ktorej určite neodoláme.  Návrat na ubytovanie, večera.

8. deň:

Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená.

 

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu na trase Viedeň - Katánia - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, servisné poplatky, autokarovú dopravu počas pobytu, 5x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou a s nápojmi počas večere, 2x ubytovanie s all inclusive, sprievodcu CK SATUR.

5x polpenzia s nápojmi počas večere, 2x all inclusive (počas dní pobytu pri mori).

Cena nezahŕňa

Doplatok za 1/1 izbu, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Search