Lisabon – mesto moreplavcov

Portugalsko,  4 dňový Poznávací zájazd  - letecky

 

17.04. – 10.04. 2023    cena  od    1010 €

24.06. – 27.06. 2023    cena  od    1010 €

29.08 –  01.09. 2023    cena  od    1010 €

09.11. – 12.11. 2023    cena  od    1010 €

Všetky ceny zájazdu  sú konečné, už s leteckými poplatkami, budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

Lisabon je hlavným mestom Portugalska – krajiny, ktorá bola po stáročia považovaná za koniec vtedy známeho sveta a jej hlavné mesto za bránu do neznámych exotických končín. Snáď aj preto sa v Lisabone snúbia architektonické a duchovné premeny významného európskeho mesta s vplyvmi exotickej Afriky aj ďalekej Latinskej Ameriky.

Program

1. deň

Transfer na letisko Schwechat. Odlet do Lisabonu, po prílete krátka autobusová okružná jazda mestom. Ubytovanie.

2. deň

Raňajky. Lisabon - mesto, na ktoré sa díva socha Krista, presná replika tej slávnejšej v Riu de Janeiro. Lisabon sa vďaka svojmu prístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodným prístavom a križovatkou sveta s najväčšími suchými dokmi na európskom kontinente. O jeho veľkoleposti a jedinečnej atmosfére sa presvedčíme počas prehliadky: historické srdce a duša Portugalska, to je starobylá štvrť Belém s Kláštorom Hieronymov (vrchol manuelskej architektúry s nádhernou krížovou chodbou), veža Torre de Belém (pôvodne obranná veža a maják na rieke Tejo), maurská pevnosť Castelo de Sao Jorge, odkiaľ je úchvatný výhľad na celé mesto. Starobylé uličky nás zavedú do najstaršej štvrte Alfami, založenej Feničanmi, pravý portugalský kolorit zažijeme na Praca do Comercio – jednom z najväčších a najkrajších námestí Lisabonu, a nakoniec, keď sa vyvezieme železným výťahom Elevador de Santa Justa (podľa návrhu žiaka slávneho staviteľa A. G. Eiffela), starý Lisabon sa nám ukáže ako na dlani. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne návšteva predstavenia typického portugalského hudobného žánru – fado.

3. deň

Raňajky, celodenný výlet do okolia Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalskej šľachty, plné palácov rôznych štýlov a krivoľakých uličiek s malými obchodíkmi je najnavštevovanejším miestom Portugalska (UNESCO). Hlavnou atrakciou je známy Palácio da Pena z 19. storočia, ktorý je najzachovalejším príkladom romantickej portugalskej architektúry, ďalším lákadlom je letná rezidencia portugalského kráľa Palacio Nacional de Sintra, postavená na prelome 15. a 16. storočia. V Cabo da Roca (najzápadnejší cíp kontinentálnej Európy) si vychutnáte nádherné výhľady a v rybárskom mestečku Cascais možno ochutnáte niektorú z miestnych rybích špecialít. Na záver si pozrieme portugalské Monte Carlo – Estoril. Návrat do Lisabonu.

4. deň

Raňajky, presun na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

 

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Viedne vrátane letiskových a servisných poplatkov, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, autobus podľa programu, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa

Doplatky: za 1/1 izbu, za predstavenie Fado. Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.     

Upozornenie    Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Search