benatky2

Benátky – Klenot Jadranského mora

  

Taliansko - 4 dňový Poznávací  zájazd  - letecky 

   

27.04. – 30.04. 2024    cena  od    819 €

 

Všetky ceny zájazdu budú ešte upravené o aktuálne zľavy ktoré v tom čase poskytuje CK.

1. deň

Benátky sú ako zjesť celú škatuľu čokoládových likérov naraz,“ nechal sa kedysi počuť spisovateľ Truman Capote. Vydajme sa spoločne spoznať mesto postavené na vode, Benátky. Transferom sa presunieme na letisko k odletu do Benátok. Romantické a historické mesto kanálov, múzeí a pamiatok, ktoré ročne prilákajú státisíce turistov z celého sveta. Ich historické, umelecké a kultúrne dedičstvo z nich robí svetové kultúrne centrum. Počas roka sa tu tiež odohráva niekoľko veľkých slávností a festivalov. Mesto sa rozprestiera na 121 ostrovoch, ktoré spája 435 mostov. Okrem 170 kanálov sú v meste aj ulice a uličky pre peších, takže sa dá všade v rámci starých Benátok dostať aj pešo. Turisticky najatraktívnejšou štvrťou je San Marco, kde sa nachádza Dóžov palác, chrám Svätého Marka a Piazzetta Svätého Marka s dvoma stĺpmi, symbolmi Benátok.

2. deň

Po raňajkách sa vaporettom (loďou) presunieme do historického centra najromantickejšieho mesta a pozornosť presmerujeme na jeho skvosty –goticko-renesančný Dóžov palác či legendou opradený Most vzdychov. Bozk v gondole pod mostom a pri západe slnka údajne zaručí páru večnú lásku. Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinová veža, najstarší benátsky most Ponte Rialto, ktorý vedie cez Canal Grande a ďalšie nás vrátia v čase. Po prehliadke so sprievodcom nám zostane čas aj na individuálne poznávanie či príjemné posedenie. Rytmus legendami opradeného mesta, nás usadí pri talianskom espresse a piškótovom tiramisu. A možno nás usadí do gondoly, kde sa zaľúbenci môžu vybrať na romantickú plavbu Benátkami so spievajúcim gondoliérom.

3. deň

Vyberieme sa na celodenný výlet loďou na benátske ostrovy Murano, Burano a Torcello. Na ostrove Murano absolvujeme prehliadku výrobne známeho muránskeho skla. Postup výroby skla sa dedí z generácie na generáciu a svojim spôsobom je synonymom talianskej jedinečnosti a luxusu. Na ostrove Burano, ktorý je centrom benátskeho čipkárskeho priemyslu, sa budeme môcť pokochať krásou pravej benátskej čipky. Cestou nás poteší aj pestrofarebnosť miestnych domčekov. Jasné farby fasád mali napomôcť každému rybárovi nájsť v hustej hmle svoj domov. Na ostrove Torcello si prezrieme známu, benátsko-byzantskú baziliku zo 7. storočia, Santa Maria Assunta..

4. deň

individuálne voľno v meste, ktoré neprestáva fascinovať. Transfer na letisko a následne odlet do Viedne.

 

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer vaporettom (loďou) letisko - hotel - letisko. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3* superoir. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Presuny vaporettom (loďou) okrem transferu letisko - hotel - letisko. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie..

Poznámka

Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Search