safari levy 8019Zanzibar – Luxusné safari v Tanzánii s pobytom pri mori

Dvojdňové Safari- Národný park  Tarangire  a Národný park Ngorongoro

8-dňový letecký zájazd

 

02.12-09.12.2023   Cena :   3299 € sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

27.01-03.02.2024   Cena :   3600 € sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

16.03-23.03.2024   Cena :   3299 € sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

09.11-16.11.2024   Cena :   3299 €  sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

23.11-30.11.2024   Cena :   3299 €  sprevádza: Mgr. Slávka Kóňová

 

Program

1. deň

Odlet z Bratislavy na krásny ostrov Zanzibar. Po prílete transfer do hotela Emerald, ubytovanie.

2. deň

Užijeme si voľno na pláži, vychutnáme si dobré jedlo a studené drinky.

3. deň

V ranných hodinách sa presunieme na letisko k miestnemu preletu do Tanzánie. Okolo 09:00 hod. prílet do Arushi. Pri východe z letiska sa stretneme s naším profesionálnym safari sprievodcom a vydáme sa na dobrodružné safari do NP Tarangire. NP Tarangire leží cca 120 km juhozápadne od mesta Arusha a je 6. najväčším parkom Tanzánie, rozprestiera sa na ploche 2600 km². Svoje prvenstvo medzi ostatnými parkami si drží najväčšou koncentráciou divokých slonov na meter štvorcový. Svoje meno dostal podľa rieky Tarangire, ktorá sa tiahne stredom celého parku. V parku budeme môcť vidieť množstvo ohrozených druhov flóry i fauny - ebenové stromy, pytóny, gepardy, hyeny, antilopy Kudu, gazely, impaly a oryxy. Nechýbajú ani žirafy, pakone, zebry či byvoly. Predpokladá sa, že v tomot parku je stále prítomných niekoľko čiernych nosorožcov. Uchváti nás aj miestne vtáctvo. V parku bolo zaznamenaných asi 550 druhov vtákov, čo je väčšia populácia ako napr. v Serengeti. Po game safari sa presunieme do oblasti Karatu na ubytovanie a vychutnáme si večeru v divočine.

4. deň

Po skorom budíčku za zvukov miestnych zvierat, sa vydáme do známeho krátera Ngorongoro. Kráter je chráneným územím, rozprestierajúcim sa na rozlohe 8288 km². Je jedným zo siedmych prírodných divov Afriky a v roku 1979 bol uznaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Má veľký význam pre ochranu biodiverzity, čo sa prejavuje výskytom globálne ohrozených druhov zvierat. Nachádza sa tu najväčšia koncentrácia voľne žijúcich afrických zvierat (cca 30.000 kusov) a celý ekosystém parku patrí k najmenej narušeným ekosystémov sveta. Kráter je známi najmä svojou migráciou pakoní, zebier a gaziel. Zároveň je miestom výskytu tzv. "veľkej 5" - slon, lev, leopard, byvol, nosorožec. Začíname druhú časť nášho dobrodružného safari. Po skončení safari sa presunieme na letisko a čaká nás návrat na ostrov Zanzibar.

5. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

 

6. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

7. deň

Pobyt pri mori, možnosť ďalších fakultatívnych výletov.

8. deň

Transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

Poďte s nami zažiť autentické safari dobrodružstvo v Afrike, v dvoch z Národných parkov Tanzánie - Tarangire a Ngorongoro. Oba parky nás privítajú s otvorenou náručou a odkryjú nám tajomstvá zvieracej ríše. Pobyt na pláži si vychutnáme v luxusnom hoteli Emerald Zanzibar a letecky z Bratislavy na priamom lete.

 

Ubytovanie

hotel Emerald Zanzibar Resort & Spa, Safari lodge

Stravovanie

all inclusive pri pobyte na pláži, plná penzia na safari

Poznámka

Dni, kedy sa koná safari počas pobytu sa môžu meniť, podľa dostupnosti letov a počtu osôb.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Bratislavy s technickým medzipristátím vrátane letiskových, palivových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 5* plážovom rezorte Emerald Zanzibar s all inclusive, 1x 

ubytovanie v lodge počas safari s plnou penziou. 2-dňové safari v NP Tarangire a Ngorongoro. Miestny prelet. Všetky vstupné poplatky so parkov. Balenú vodu počas safari. Welcome drink pri príchode do kempu. Profesionálneho safari sprievodcu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Pobytovú taxu cca 1 USD/deň (platí sa v hoteli). Vstupné víza Zanzibar 50 USD (platí sa pri vstupe). Povinné prepitné pre miestnych sprievodcov 50 USD (vyzbiera sprievodca po prílete). Cestovné poistenie.

Doprava

Letecká z Bratislavy.

Search